Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bir süre önce ’Toplum Yararına Çalışma’ projesi ile işsizlerin değişik kurumlarda asgari ücret karşılığı 3 ve 6 aylığına istihdam edilmesine başlandı.

Proje kapsamında, kent merkezi ve ilçelerdeki resmi kurumlar ile belediyelerde çalıştırılacak kişilerin başvurusunun fazla olmasından dolayı, talihliler noter huzurunda yapılan kura çekimi ile belirlendi.

BAŞVURU AZ OLUNCA, YERLEŞTİRMELER YAPILDI
’Toplum Yararına Çalışma’ projesi kapsamında, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullara da 2 bin kişinin alınacağı açıklandı.

Açıklama ardından başvurular İş-Kur ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne alındı ve adaylara, bugün kura çekimi yapılacağı duyuruldu. Ancak, 2 hafta devam eden başvurularda 2 bin kişilik kadro için başvuru sayısı 1980 ile sınırlı kaldı.

DHA'nın haberine göre; bu sabah saatlerinden itibaren kura çekimi için Meslek Lisesi spor salonuna gelen adaylara, başvuru sayısının fazla olmadığı belirtileren, bütün başvuranların yerleştirileceği açıklandı. Bu haberle sevinen adaylar daha sonra görevliler tarafından kentteki okullarda görevlendirildi.

Kura çekilmeden 6 aylığına iş bulduklarına sevinen adaylar mutlu olduklarını ifade etti. 1980 kişinin 6 ay boyunca asgari ücret alacağı 6 aylık geçici işe Ekim ayında başlayacakları açıklandı.