Bu kez koca, devlet koruması istiyor

Boşandığı kocanın şiddetinden korunmak isteyen kadının yerini bu kez bir erkek aldı. Eski karısının ölüm tehditleriyle sarsılan M.B.T, devletten koruma talep etti.

02.05.2011 - 09:43

Bu kez koca, devlet koruması istiyor

İzmir’de, beş ay önce evlendiği ancak düğün akşamı ayrıldığı eşinin kendisini ölümle tehdit ettiğini iddia eden koca ‘Ailenin Korunması Kanunu’ndan faydalanmak için dava açtı.

Bir sigorta acentesinin sahibi olan M.B.T, yanında çalışan B.Y. ile geçen yıl Aralık ayında evlendi. Düğün sonrası çift, dostlarıyla birlikte eğlenmek için bir restorana gitti. Eğlenirken arkadaşlarıyla sigara içmek için restoran dışına çıkan M.B.T, iddiasına göre kayınvalidesi ile tartıştı. Ancak tartışma büyüyünce kayınvalide, kızını da alarak oradan ayrıldı.

KANUNDAN YARARLANMAK İÇİN DİLEKÇE
Star gazetesinde yer alan habere göre; M.B.T, bir hafta sonra da B.Y’nin açtığı 100 bin TL’lik manevi tazminat ve boşanma davasıyla karşılaştı. Sonra M.B.T. de karşı dava açtı.

İlk duruşmada eşi ve yakınlarının kendisine saldırdığını, ağır hakaret ettiklerini, ölümle tehdit edildiğini ve polis sayesinde adliyeden çıkabildiğini iddia eden M.B.T, eşi, kayınpederi ve kadının amcası hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tehditlerin telefonda da sürdüğünü ileri süren M.B.T, önceki gün avukatı Sema Ermiş ile birlikte İzmir Adliyesi’ne gidip ‘Ailenin Korunması Kanunu’ndan faydalanarak eşinin kendisiyle sözlü ya da fiili iletişim kurarak tehdit etmesinin önlenmesi amacıyla koruma talebinde bulundu.

EĞLENİRKEN BENİ BIRAKIP ANNESİYLE KAÇTI
Dilekçesini avukatı aracılığıyla veren M.B.T. “Ne evlendiğimi anladım, ne de boşandığımı. Eşim kendisini ilk gün dövdüğümü, hakaret ettiğimi iddia ederek dava açtı. Ben de mahkemeye ilk gün restoranda, ailesi ve yakın dostlarımızla eğlenirken çekilmiş fotoğrafları verdim. O fotoğraftan yaklaşık bir saat sonra eşim, annesiyle birlikte ağır hakaretler edip beni orada bırakarak adeta kaçtı. Şimdi yoğun tehditler alıyorum. Bu nedenle koruma talebinde bulundum. Tehditler yüzünden psikolojim çok bozuldu” dedi.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...