'Bu mu unutulmaz sahne!'

İsmail Cem Televizyon ödüllerinde kavga büyüdü. Mehmet Aslantuğ, "ağır haksızlık" yapıldığını belirterek, “İki insan kalabalıkta öpüşüyor, uzaktan telefon ile çekiliyor ve bu sahneye ’Unutulmaz Sahne’ ödülü veriliyor” dedi.

Haberler 28.04.2010 - 13:20

'Bu mu unutulmaz sahne!'

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl “ilk kez” düzenlenen “İsmail Cem Televizyon Ödülleri” büyük ses getirdi! Ödül dağıtımında haklarının yenildiğini söyleyen Hanımın Çiftliği dizisinin yapımcısı (Gold Film) Faruk Turgut, yönetmeni Faruk Teber ve başrol oyuncusu Mehmet Aslantuğ bir basın toplantısı düzenledi.


Vatan gazetesinde yer alan habere göre; Aslantuğ tepkilerini şöyle dile getirdi:  

ORGANİZASYONDA YETKİLİ KİM, BİLEN YOK
- Gizlilik kıstası getirilmiş jüriye! Jüri üyeleri seçtikleri dizilere puan usulü oy verip, sonra kapalı zarflara koyup organizasyona temsil etmiş. İhale mi veriyoruz? Jüri başkanı kim? Organizasyonda bu anlamda kim yetkili bilen yok!  

30 BÖLÜMDE 2200 SAHNEMİZ VAR
- (Ezel’de Cansu Dere ile Kenan İmirzalıoğlu’nun öpüşmesini kastederek) Beyoğlu’nda kalabalığın arasına iki insanı koyup, uzaktan teleyle onların öpüşmesini çekip koyuyorlar ve "En Unutulmaz Sahne Ödülü" alıyor bu sahne. Bizim 30 bölümde 2200’e yakın sahnemiz bulunmakta ve gerek sanat yönetimi gerekse makyaj ve görüntü yönetmenliğiyle bir torbaya koysanız tek boş çıkmaz.   

BİZ HER ŞEYİ ESERE UYGUN YAPTIK
- Halit Ziya Uşaklıgil’in eserinde iki kişinin cep telefonu ile konuşma sahnesi mi vardı? Ya da Beşir cep telefonuyla sevişme sahnesini mi kaydetmişti? Biz her şeyi Orhan Kemal’in eserine uygun olarak yaptık. Ben de bilirdim çok tutan bir işin içerisinde 2 sene daha yer almayı. Ama roman bunu gerektirdi ve gereğini yaptık. Bu kadar özenli çalışan bir ekibe, bakiye bakımından içeride geçen bir diziye yapılan bir vicdansızlık değil de nedir?

HANIMIN ÇİFTLİĞİ 4 DALDA ES GEÇİLMEZDİ
- Bu törende oyunculuk kısmını bir kenara bırakırsak 4 dalda vicdanı olan kimseler Hanımın Çiftliğini es geçmezlerdi. Görüntü yönetmenliği, reji, senaryo ve yapım kategorilerinde kesinlikle dizinin ödül alması gerekirdi.
Sayfa Yükleniyor...