Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinde, belediye tarafından kadınlara tahsis edilen ve erkeklerin girmesi yasak olan plaj, kadınlardan büyük ilgi görüyor. 

Marmaraereğlisi sahilinin bir bölümünün brandalarla çevrilmesi sonucu kadınlara özel hale getirilen plajda, kadınlar erkeklerden uzak, rahat bir şekilde denize giriyor. 

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, plajın 5 yıldır kadınlara özel olarak hizmet verdiğini belirterek, ''Deniz yüzü görmeyen kadınlar artık bu plaja gelip denize giriyor'' dedi. 

5 yıl önce kendisini ziyarete gelen kadınların rahat bir şekilde denize giremediğini söylemesi üzerine kadınlar için özel bir plajın yapılmasının gündeme geldiğini anlatan Uyan, sahilde yaptıkları inceleme sonucu bir bölümü sadece kadınlara tahsis ettiklerini belirtti. 

Günde 200 civarında kadının bu plaja geldiğini bildiren Uyan, yeterli tanıtımların yapılmasını ardından bu sayının artacağına inandığını kaydetti.


 
KADINLAR PLAJINA, KADIN ZABITA
Kadınların rahat edebilmesi için plajın çevresinin brandalarla çevrildiğini ifade eden Uyan, şöyle konuştu: 

''Kadınlarımızın burada yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılaması için bir de büfe açtık. Burasını her yıl ihaleyle kiraya veriyoruz. Büfede çalışanlar da kadınlardan oluşuyor. 

Ayrıca kadınlarımızın ücretsiz olarak faydalandığı bu plajda bir de yaşanabilecek olumsuzluklara karşı kadın zabıta görev yapıyor. Zabıta, boğulmalara karşı denizde yüzen kadınların fazla açılmamaları için uyarı yapıyor. Güvenlik teknesi de sürekli denizde dolaşarak bir olumsuzluk olup olmadığını kontrol ediyor.''