'Bu şiddet bitsin artık!'

Hakkari'deki mayınlı saldırının en küçük mağduru Zeynep, dün bir yaşına girdi. Zeynep'i ziyaret edenler arasında sanatçı Ajda Pekkan da vardı.

23.09.2010 - 11:52

'Bu şiddet bitsin artık!'

Mayınlı saldırının simgesi haline gelen Zeynep bebeğin bugün önemli bir ziyaretçisi vardı. Süper Star Ajda Pekkan dün Malatya'ya gelerek Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk cerrahisinde yatan ve bugün 1 yaşına giren Zeynep bebeği ziyaret etti.


Çocuk cerrahi bölümü yoğun bakım ünitesinde yatan Zeynep'i ziyaret eden Ajda Pekkan, baba Hamit Kurt'a da geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Yaklaşık yarım saat süren ziyarette basın mensuplarının görüntü almasına izin verilmezken, Ajda Pekkan'ın Zeynep bebeğe çeşitli hediyeler verdiği ve yakından ilgilendiği öğrenildi.

Zeynep bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu ve yürüyecek olmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Pekkan, ziyarette duygusal anların yaşandığını belirterek şunları söyledi:

"Zeynep bundan sonra bizim, hepimizin. Kendisi farkında bir takım şeylerin. Ama iyileşmeye azmetmiş kararlı gördüm. O yüzden de içeride çok duygusal anlar yaşadım. Bugün onun doğum günüydü. Aslında doğum gününü kutlayacaktı, kutlayacaktık hep beraber."

BU ŞİDDET BİTSİN ARTIK
Yaşanan terör olaylarının bu toplumun yarası olduğunu dile getiren Ajda Pekkan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Mağdur olan insanların mümkün oldukça yanında olmalıyız. Tabi ki herkesin maddi durumu müsait olmayabilir ama manevi olarak desteğimizi hissettirirsek onlar için çok önemli. Hepimiz için çok önemli çünkü bu bir sinerji, bu birbirimizle var olmamızı birlikte yaşadığımızı anlatan bir his. Onun için bu yaralar bitsin diyorum, bu şiddet bitsin artık diyorum. Çünkü ateş düştüğü yeri yakıyor. Bir sürü güzel insan görüyorsunuz neler oluyor, bu olaylar artık olmasın."

Hastane önünde bekleyen hasta yakınlarının yoğun ilgi gösterdiği Süper Star Ajda Pekkan daha sonra hastaneden ayrıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...