Bu yatın haftalık kirası bir daire parası

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki fuarda görücüye çıkan lüks motor yatla bir hafta tatil yapmak isteyenlerin, 90 bin euro (270 bin lira) ödemesi gerekiyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.05.2015 - 13:36

Bu yatın haftalık kirası bir daire parası

Marmaris ilçesinde 34'üncüsü düzenlenen "Marmaris Yacht Charter Show" fuarında çok sayıda gulet ve motor yat tanıtıldı.

Büyüklüğü ve barındırdıkları lüksle "Meya Meya" ile "Getaway" en fazla dikkat çeken yatlar arasında yer aldı.

Tuzla Tersanesi'nde 2010 yılında yapılan ve Marmaris Limanı'na kayıtlı olan Keyman Adaları bayraklı "Meya Meya", fuarda çok sayıda misafir ağırladı. Yatın bir haftalık kiralama bedeli ile bir daire satın alınabileceğini öğrenen vatandaşlar, şaşkınlık yaşadı.

FİYATI 6 MİLYON EURO

Yatın ikinci kaptanı Necmi Domruk, "Meya Meya"nın hem charter hem de özel olarak hizmet verdiğini söyledi.

Genelde Türkiye'nin Ege kıyıları ve Yunan adalarına turlar yaptıklarını belirten Domruk, "Boşta kaldığımız zamanlarda da patronumuz istediği yerlerde kullanıyor. Müşterilerimiz genelde Avrupa ve Amerika'dan geliyor. Yaklaşık 6 milyon euro değerinde olan yatımızın haftalık kirası ise 90 bin euro" dedi. 

Boyu 35 metre olan lüks yatın yapımı 2010 yılında tamalanmıştı.

JAKUZİ DE VAR

İçi lüks bir rezidans gibi konforlu donatılmış "Meya Meya"da ayrıca yemek ve oturma salonu, güneşlenme terası gibi alanlar ile jakuzi de bulunuyor. Yatın bünyesinde sürek teknesi ve su sporu araçları yer alıyor.

Okyanuslardaki uzun yolculuklarda çok rahat ve sorunsuz yol alabilecek şekilde imal edilen yatın hızı saatte 25 deniz miline ulaşabiliyor.

GETAWAY'İN GÜNLÜK KİRASI 4 BİN EURO

Fuarda ilgi odağı olan bir diğer yat ise yine Türkiye'de imal edilen Göcek Limanı'na kayıtlı ahşap gulet "Getaway" oldu.

Tekne kaptanı Adem Türk, 2009 yılında denize indirilen yatın 31 metre uzunluğunda, yaklaşık 8 metre genişliğinde olduğunu kaydetti.

Türk, "Getaway"in günlük kirasının  4 bin euro bulduğu ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...