Bulgar sarışınlar Guinness kitabına giremedi

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da "En Kalabalık Sarışınlar Şöleni" dalında yeni bir rekor kaydetmeye çalışan sarışınlar katılım düşüklüğü nedeniyle başarılı olamadı.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.10.2010 - 19:50

Bulgar sarışınlar Guinness kitabına giremedi

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da devam eden Birinci Uluslararası Sarışınlar Kurultayı programı kapsamında kent merkezinde Sarışınlar Şöleni düzenlendi.

Uluslararası Guinness Rekorlar kitabına "En Kalabalık Sarışınlar Şöleni" dalında yeni bir rekor kaydetmeye çalışan sarışınlar, katılım düşüklüğü nedeniyle başarılı olamadı ve kitaba yeni bir rekorun kaydedilmeyeceği açıklandı.

Kurultayın Organizasyon Kurulu ve Uluslararası Sarışınlar Birliği Başkanı Rus kökenli Olga Uskova, amigo kızları ve bando eşliğinde düzenlenen şölenle başkente "renk ve neşe katmaya çalıştıklarını" belirtti.

Uskova, yaptığı açıklamada, "Burada Türkiye dahil dünyanın birçok ülkesinden toplam 150 delege ile birlikte, kadınların toplumdaki yerini sağlamlaştırmaya çalışıyoruz. Sarışın kadınlar sarışın oldukları kadar yaşamın her alanında başarılı olabiliyorlar. Sahip olduğumuz pozitif enerjiyi herkesle paylaşıyoruz" dedi.

Başkent Sofya'nın ana caddelerinden geçen Sarışınlar Şöleni, Ulusal Kültür Sarayı (NDK) önünde kurulan sahnede çeşitli pop şarkıcıların katılımıyla bir konserle sürdü.

Kurultay yarın sona erecek.

Sayfa Yükleniyor...