Çadır kentlerde kalan çocuklara kreş hizmeti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Van'daki çadır kentlerde kalan ailelerin 2-6 yaş grubundaki çocuklarını deprem psikolojisinden uzaklaştırmak için kreş görevi gören çadırlar kurdu.

Anadolu Ajansı 28.11.2011 - 11:59

Çadır kentlerde kalan çocuklara kreş hizmeti

Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Abdulbaki Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bütün birimleri ve personeliyle depremin ilk gününden itibaren depremzedelere hizmet vermeye devam ettiğini bildirdi.

Bu hizmetler kapsamında Van'daki Mimar Sinan, Et Balık Kurumu, Mehmetçik ve Devlet Su İşlerinin çadır kentlerinde kalan ailelerin 2-6 yaşlarındaki çocukları için kreş görevi gören sosyal hizmet çadırları kurduklarını belirten Aydın, şunları söyledi:

''Çadırlar küçük olduğu, gün boyu ailenin tüm fertleri bir arada olduğu için sorun oluyor. Hava soğuk olunca çocukların dışarıda oynama imkanları yok. Her çadır kentte 3 kreş çadırı kurduk. Bu çadırlarda görev yapan kreş ve ana sınıfı öğretmenleri çocuklar için resim, boyama, müzik ve kitap okuma gibi etkinlikler düzenliyor. Bu çalışmanın esas amacı çocukları deprem psikolojisinden uzaklaştırmaktır. Çocukların zamanlarını değerlendirmesi için öğretmenleri canla başla çalışıyor. Çocuklarımızın mutluluğu için her şeyi yapıyoruz. Okullar açılana kadar çocuklarımıza yönelik etkinlikler devam edecek.''

Her çadırda 2 veya 3 öğretmenin dönüşümlü görev yaptığını ifade eden Aydın, yeni ana sınıfı öğretmenleri görevlendireceklerini söyledi.

Aydın, gelecek haftadan itibaren her çadır kentte kadınlara sosyal ve kültürel etkinlikler için birer çadır kuracaklarını, bu çadırlarda film gösterimi olacağını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...