Çalarken yakalandı, reklam oldu

Yeni Zelanda'daki bir hırsız elektrik transformatörü çalarken fotoğraflandı ve şehrin en çok aranan adamı oldu.

05.08.2009 - 15:20

Çalarken yakalandı, reklam oldu

Hırsızlığın bir numaralı kuralı ‘asla çalarken yakalanma’ olarak bilinir. Fakat Yeni Zelanda'daki bir hırsız bu kuralı pek dikkate almadı.

Yeni Zelanda'nın en büyük şehri Auckland'da bir hırsız 15 tane elektrik transformatörü çalarken fotoğraflandı. Fotoğrafı çeken kişi fotoğrafı billboard şirketi sahibi Mark Venter'e verdiğinde hırsızılığın el kitabına yeni bir kural eklenmiş oldu; ’Tüm şehirde billboard'ları olan birini asla düşman edinme!’

Fotoğraf, Venter'e ulaştıktan sonra ‘Who is this thief?’ (Bu hırsız kim?) ve 'Reward $500' (Ödül 500 dolar) ibareleri eklendi. İlanın tüm şehirde yayınlaması çok kolay oldu. Ventel yaptığı açıklamada "Onu kendi haline bırakmak için çok iyi fırsattı" dedi ve ekledi, ''Tüm eşyamız çalındı fakat genelde böyle kartvizit bırakmazlar."

İHBARLAR GELİYOR
Ventel, billboard'ların 6 gündür yayında olduğunu ve yüzden fazla ihbar aldıklarını söyledi. İhbarların çoğunun billboard'ların yayınlanmasına destek amaçlı olduğunu söyledi. Polis Çavuş Roy Simpson kendilerine de ihbarların geldiğini, hırısızın görüldüğünü ve yakında yakalanacağını söyledi.

HIRSIZ ÖLEBİLİRDİ
Ventel ayrıca hırısızın şanslı olduğunu, eğer transformatörleri gece çalmaya çalışsa, 5 bin volta maruz kalıp ölebilceğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...