Çarşıdaki Hesap

Her istediğimiz zaman dekorasyon yapamamazın başlıca sebeplerinden biri para. Para, para, para...

31.03.2010 - 14:56

Çarşıdaki Hesap

Perdelerinizde mavi tonlar var. Alışverişe çıktınız ve harika bir mavi koltuk gördünüz. Size o kadar cazip geldi ki. Fiyatı da harika dayanamıyor alıyorsunuz. Satıcı size malını satmayı başardı, siz mutlu bir şekilde evinize dönüyorsunuz. Koltuk eve geliyor. Gece evinize ulaşan koltuğu keyifle yaşamak için ışıkları açıyorsunuz ve bir bakıyorsunuz, perde ile koltuğun tonları tutmuyor. Çarşıdaki hesap eve uymuyor. Ne yapsanız acaba ? Bir süre kullanayım alışırım demeye başlıyorsunuz. Yaptığınız hatanın üzerini psikolojik olarak örtmeye çalışıyorsunuz fakat olacak gibi değil. Satıcı koltuğu geri almayı kabul etmiyor. Siz ya bir perdeciye gidiyorsunuz ya da yeni bir koltuk kumaşı almaya.

Renkler birbirine çok yakın görülebilir. Ancak bir araya getirilmesi en zor ikililerden biri, aynı rengin tonlarıdır. Işık gerçeği gösterdiğinde sizi çok rahatsız eden sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Alışverişe çıkmadan mutlaka yanınıza evinizden örnek renk alın. Ya da evinizdekiler ile karşılaştırma şansınız yok ise asla bu şekilde alışveriş yapmayın.


Saygılarımla,
İçmimar ve Feng Shui Uzmanı Funda Ceyhan
http://www.benimfengshuim.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...