Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın, geçen cumartesi günü İzmir Karşıyaka’daki evinde tanıştığı müstakbel kayınpederi Hasan Neşet Yağtu, artık torun sevmek istediklerini söyledi.

Yağtu, şunları söyledi: “İki ay önce eşim annesini kaybetti. Kayınvalidemin vefat ettiği gün kızımın yanından ayrılmayan ve eşimin boynuna sarılıp ‘başınız sağolsun’ diyen Cem Yılmaz, eşimi ve Ahu’yu yalnız bırakmadı. İşte bu yüzden adam gibi adam. Cem Yılmaz ve kızımın mutluluğu için elimizden geleni yapacağız. Kızım da çok mutlu ve birbirlerini çok seviyorlar. Cem Yılmaz’ın ve Ahu’nun kariyeri onları ilgilendirir. Biz sadece onların mutluluğunu takdir ederiz.”

Yılmaz’ın kızını istemeye ailesiyle birlikte değil de tek başına gelmesinin merak uyandırdığı hatırlatılan Yağtu, “Eşim Cem Yılmaz’ın ailesiyle konuşmuş, onlar da önümüzdeki zaman diliminde gelecek ve kızımızı isteyecekler. Cem Yılmaz’ın bize gelmesinin nedeni hem taziye, hem de tanışmaydı” diye konuştu.

Yılmaz’ın gecenin sonlarına doğru “Size baba diyebilir miyim?” diye sorduğunu söyleyen Yağtu, “Gece boyunca espriler havada uçuşuyordu. En sonunda Cem Yılmaz, bana o soruyu yönelttiğinde ben de ’hayır’ dedim. Çünkü baba her zaman tektir. Bu yüzden bana abi demesini istedim. Ama gece boyunca benim esprilerim daha komikti” dedi.