STAR'IN İDDİALI YAPIMI

Tuba Büyüküstün ile Kıvanç Tatlıtuğ'u bir araya getiren dizi "Cesur ve Güzel" Star TV'de ekrana geliyor... Cesur ve Güzel'in senaryosunu Ece Yörenç yazdı, yönetmenliğini Ali Bilgin üstlendi. Yeni dizi gizem dolu hikayelerle örülü bir öykü. Cesur ve Güzel'de, Kıvanç Tatlıtuğ geçmişinin izlerini süren Cesur; Tuba Büyüküstün ise ünlü bir kozmetik markasının sahibi Sühan karakterleriyle ekrana gelecek. 

TUBA BÜYÜKÜSTÜN'ÜN YENİ DİZİSİ STAR'DA

Dizide Tuba Büyüküstün (Sühan) ve Kıvanç Tatlıtuğ (Cesur) yeni bir kimya yaratıyor.
Dizide Tuba Büyüküstün (Sühan) ve Kıvanç Tatlıtuğ (Cesur) yeni bir kimya yaratıyor.

Star TV'de yayınlanacak Cesur ve Güzel'in konusu kısaca şöyle:
Bir gün “Cesur” adında yakışıklı ve gizemli bir adam, sakin ve huzurlu bir kasaba olarak bilinen “Korludağ” ın ortasına bomba gibi düşer. Daha ilk adımını attığında karşısına güzeller güzeli “Sühan” çıkar. Bu sıradışı karşılaşmadan sonra aralarında karşı koyamadıkları bir çekim oluşur. Ama bilmedikleri bir şey vardır. Bu iki gencin mutluluk hayali geçmişten beri düşman olan ailelerinin karşı çıkmasıyla imkansız bir aşka dönüşür.

CESUR VE GÜZEL İZLE (FRAGMAN) KIVANÇ TATLITUĞ-TUBA BÜYÜKÜSTÜN

KIVANÇ TATLITUĞ KİMDİR?

Eski manken olan ve şimdilerde oyunculuk yapan Kıvanç Tatlıtuğ, 27 Ekim 1983 tarihinde, Adana’da dünyaya geldi.

Edirneli bir anne ile Bosna-Hersek kökenli Adanalı bir babadan dünyaya gelen Tatlıtuğ, 2002 yılında “Best Model of Turkey” ve ardından da “Best Model of the World” seçilmesiyle adını duyurdu. 

Ancak popülerliğini 2005'te başlayan oyunculuk kariyeriyle sağladı. İlk olarak “Gümüş” adlı dizide canlandırdığı “Mehmet” karakteriyle adından söz ettiren Tatlıtuğ, ardından “Menekşe ile Halil” adlı dizide “Halil” karakterini canlandırdı.

Asıl çıkışını ise Halid Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanan “Aşk-ı Memnu” ile yaptı. “Behlül” karakterini canlandırdığı dizide, başrolü Beren Saat ile paylaştı.

2010'da 4 bölümlük konuk oyuncu olarak “Ezel” dizisinde oynadı ve bu dizide “Sekiz” karakterini canlandırdı.

2011-2013 yılları arasında ise “Kuzey Güney” adlı dizide “Kuzey” rolünü oynadı. Son olarak “Kurt Seyit ve Şura” dizisinde, Farah Zeynep Abdullah ile baş rolü paylaşmıştır.

Kıvanç Tatlıtuğ, 'Ezel' dizisinde 'Sekiz' karakterine hayat vermişti.
Kıvanç Tatlıtuğ, 'Ezel' dizisinde 'Sekiz' karakterine hayat vermişti.

TUBA BÜYÜKÜSTÜN KİMDİR?

Tuba Büyüküstün 5 Temmuz 1982 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Özel Doğuş Okulları'ndan ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun oldu. Üniversitede okurken reklam filmlerinde rol aldı. Üniversiteyi bitirdikten sonra yönetmen Tomris Giritlioğlu sayesinde oyunculuğa başladı.

2003 yılında Aydın Bulut’un yönettiği ve Kanal D'de yayınlanan Sultan Makamı adlı dizinin son 4 bölümünde oynarak, dizi oyunculuğuna başladı.

ÇEMBERİMDE GÜL OYA İLE ADINDAN SÖZ ETTİRDİ

2004 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği Çemberimde Gül Oya adlı dizide Zarife karakterini canlandırarak adından söz ettirdi. Yine aynı yıl Cemal Şan’ın yönettiği Gülizar adlı televizyon filminde Gülizar karakterini canlandıran Büyüküstün, bu rolüyle Sırbistan-Karadağ Cumhuriyeti Uluslararası TV Festival Bar'da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

ÇAĞAN IRMAKLA ÇALIŞTI

2005 yılında Aydın Bulut'un yönettiği ve Ihlamurlar Altında adlı dizide Bülent İnal ve Sinan Tuzcu ile başrolü paylaşarak, büyük bir çıkış yaptı. Aynı yıl Babam ve Oğlum adlı sinema filminde Aysun karakterini canlandırarak bir kez daha Çağan Irmak'la çalıştı ve sinemaya adım attı.

VAN DAMME İLE ÇALIŞMA FIRSATI

2006 yılında Ömer Faruk Sorak'ın yönettiği Sınav adlı sinema filminde oynayan Büyüküstün, bu filmde ünlü oyuncu Jean-Claude Van Damme ile çalışma fırsatı yakaladı. 2007 yılında Antakya'da çekilen, Cevdet Mercan'ın yönettiği ve Kanal D'de yayınlanan Asi adlı dizide Murat Yıldırım ve Çetin Tekindor'la başrolü paylaştı.

Aynı yıllarda Çemberimde Gül Oya, Ihlamurlar Altında, Asi gibi dizilerinin Arap televizyonlarında gösterilmesiyle birlikte, Ortadoğu'da büyük bir üne kavuştu ve Türk dizilerinin yurt dışına ihracında önemli bir rol oynadı.

67 ÜLKEDE İZLENDİ

Başrolünü oynadığı Asi dizisi 67 ülkedeki izlenme oranlarıyla, 51. Monte-Carlo Televizyon Festivali'nde En İyi Pembe Dizi kategorisinde aday gösterildi.

Tuba Büyüküstün
Tuba Büyüküstün