Çinli sevgilinin evlilik oyunu

Bursa’dan çalışmak için Çin’e giden gemi ustası, tanıştığı Çinli genç kıza gönlünü kaptırdı. Evlenmek istedi. Bunun için Bursa’ya dönüp vize, pasaport ve uçak işlemleri için Çinli sevgilisine 2 bin dolar gönderdi. Ancak genç kız  bir süre sonra sevgilisi ortadan kayboldu...

13.08.2011 - 14:45

Çinli sevgilinin evlilik oyunu

Bursa’nın Gemlik İlçesi’ndeki bir tershanede çalışan Cem Yasa, geçen mayıs ayında çalışmak için gittiği Çin’de Meili Chen ile tanıştı. Turistik eşya mağazası bulunan Meili ile Çin’de kaldığı 45 günlük süre içerisinde ilişkisini ilerleten Yasa, genç kızla evlenmeye karar verdi.

DHA'nın haberine göre; Cem Yasa’nın denizaşırı ülkelere giderek uzun süre orada çalışmasına karşı çıkan Meili, işini değiştirirmesi ve Türkiye’de yaşamaları halinde Yasa’yla evlenebileceğini söyledi.

Çin’deki işini bırakıp tekrar Bursa’ya dönen Cem Yasa, bir taraftan kendisine iş ararken diğer yandan da evlilik işlemleri için hazırlıklara başladı.

Çince’yi iyi bilmediği için tercüman bürosuna giderek sevgilisini arayıp Türkiye’ye gelebilmesi için pasaport, vize ve uçak bileti masrafları olarak banka havalesiyle 2 bin dolar gönderdiğini söyleyen Yasa, gönderdiği parayı alan sevgilisinin telelefon ile kendisinden 15 bin dolar daha istediğini açıkladı.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Yaptığı telefon görüşmesinden sonra evlilik hazırlığı yaptığı Çinli sevgilisinden şüphelenen Cem Yasa, Meli Chen’in internet hesabını kapatıp telefonlara çıkmaması sonucu dolandırıldığını fark ederek Bursa Cumhuriyet Savcılığı’na gelerek avukatı aracılığı ile suç duyurusunda bulundu.

Sevgilisiyle çektirdiği fotoğrafları kendisine rahatlıkla ulaşılması için savcılığa veren Yasa, "Ona çok güvenmiştim. Hayallerimi yıktı. Ancak buna rağmen onu hala çok seviyorum" dedi.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...