Özel fotoğrafları internete sızdırılan Emma isimli Danimarkalı genç gazeteci, o günden sonra yaşadıklarını bir blog yazısıyla anlatarak 'intikam porno'suna savaş açtı. 


Çıplak fotoğraflarının internete sızdırılmasının çoğu kadının kabusu olduğunu belirten Emma, yaşadıklarını “İlk olarak kendi kendime ne kadar kötü olabilir diye sordum. Okuldakiler bir süre bu durumu konuşur sonra da unuturlar diye düşünüyordum. İki yıl içinde yaşayacaklarımı hayal bile edemezdim” sözleriyle özetliyor.

Haftalar sonra onlarca e-mail almaya başlayan Emma, “Benimle bağlantıya geçen kişilerin tek ortak noktaları erkek olmalarıydı” diyor. Emma’ya göre, fotoğraflarının internette yer almasının ardından erkeklerin gözünde birey olmaktan çıkıp bir seks objesi haline dönüşmesi bu kişilerin ona gaddarca davranlamarına sebep olmuş.

Gelen mesajlardan dolayı bir süre sonra vücudundan utanmaya başladığını belirten Emma, yaşadıklarından dolayı öz saygısını da kaybettiğini belirtiyor. Bu duruma tepki göstermek için kendi isteğiyle çekilen çıplak fotoğraflarını yayınlayan genç kız, konuyla ilgili bir de video yayınladı.