Çobanın dağdaki renkli dünyası

Hayvanlarını otlattığı sırada doğada bulduğu renkli taşları bir araya getirerek çeşitli şekiller oluşturan çoban, yeteneğini geliştirerek, taş tozu ve seramik parçalarından tablo yapmaya başladı.

Anadolu Ajansı 21.04.2010 - 13:54

Çobanın dağdaki renkli dünyası

Hamur'un Sarıbuğday köyünde çobanlık yapan Bünyamin Adıgüzel, hayvanlarını dağda otlatırken can sıkıntısını gidermek için doğada bulduğu renkli taşları bir araya getirerek, çeşitli şekiller oluşturmaya başladı.       

Zamanla bu ilgisi resim yapma tutkusuna dönüşen Adıgüzel, dere yataklarında bulduğu renkli taşlar ile inşaat alanlarından topladığı seramik parçalarından tablolar yapmaya başladı.        

Dağa götürdüğü taş tozu ve seramik parçalarını, kontrplak üzerinde resme dönüştüren çoban Adıgüzel, 2 yılda 14 tablo yaptı.        

Bünyamin Adıgüzel, yaptığı açıklamada, 3 yıldır çobanlık yaptığını anlatarak, doğada bulduğu doğal renkli taşlardan yaptığı şekillerle ressamlığa ilgisinin arttığını belirtti.        

Ressamlığa ilgisinin artmasıyla dere kenarından topladığı renkli taşları yontarak toz haline getirdiğini, inşaat alanlarından topladığı seramik parçalarını da ufak parçalara ayırdığını ifade eden Adıgüzel, bu karışımı tutkal yardımıyla kontrplak üzerinde, kabartmalı tabloya dönüştürdüğünü kaydetti.        

İki yılda el becerisinin geliştiğini belirten Adıgüzel, imkanlarının fazla olması durumunda daha güzel çalışmalar ortaya çıkaracağına inandığını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...