Çocuklar için tam bir şenlik

Ayla Algan "Çocuklar ve Yaratıcı Drama, Görkem Yeltan "Masallar Ülkesinde" ve Jess Molho "Düşler Mutfağı Atölyesi" ile 25-26 Eylül'de Dolmabahçe Küçükçiftlik Parkı'nda çocuklarla olacaklar.

Haberler 17.09.2010 - 16:49

Anne-babalar için hazırlanmış internet rehber sitesi www.cocukrehberi.com adına düzenlenen  "1. Çocukrehberi.com Şenliği"nde ünlü sanatçıların atölye çalışmaları ve söyleşileriyle eğlence dolu bir şenlik yaşanacak. 

Yaratıcı drama, masal okuma atölyesi, lezzet atölyesi, tiyatro, aile - çocuk seminerleri ve daha pek çok etkinlik ziyaretçilerle buluşacak.

Şenlik kapsamında ünlü tiyatrocu Ayla Algan "Yaratıcı Dramanın Çocuk Gelişimi Üzerindeki Etkisi" konulu bir söyleşi gerçekleştirecek. Algan; çocuklara ve ailelerine çocuğa yaratıcılığın ve imgelemin kapılarını açan en etkili ve kapsamlı yöntemlerden biri olan yaratıcı dramayı anlatacak.

Ünlü oyuncu Görkem Yeltan, "Masallar Ülkesinde" adlı masal okuma atölyesiyle şenlikte çocuklarla buluşacak. Yeltan, çocukları masallar ülkesinde bir gezintiye çıkaracak. Pazar günü yapılacak atölye çalışması masalların yarattığı düşler ülkesinde çocukları ağırlayacak.

Televizyon izleyicilerin "Her şey Tadında" programından tanıdığı Jess Molho ise "Düşler Mutfağı Atölyesi"nde yaratacağı lezzetlerle, çocukları lezzet dünyasında fantastik bir yolculuğa çıkaracak.

"Kötü Kral Kazurat" adlı çocuk oyununda tuvalet kağıdı kullanmanın ve hijyenin çocuk sağlığında ne kadar önemli olduğunu vurgulanacak.

Yüz boyama etkinliğinde ise çocuklar doyasıya eğlenip kılıktan kılığa girecekler.

"Taşlar bile çiçek açar" etkinliğinde de çocuklar doğal taşlar ve rengarenk polimer killer ile her bir taşı rengarenk çiçeklere dönüştürecekler.

Ayrıca alanında deneyimli uzmanlar, çocuklarda beslenme konusunda anne-babaları eğitirken, çocuklara da çocuk yogası öğretecekler. Aileleri iletişim, ebeveyn tutumları, çocuk ve okul gibi konularda bilgilendirecekler.

"HADİ SEN DE SEVDİĞİN BİR OYUNCAĞINI GETİR, OYUNCAĞI OLMAYAN ÇOCUKLARA VERELİM!"
Çeşitli aktivitelerle eğlencenin zirveye taşınacağı şenlikte güzel ve anlamlı bir sosyal sorumluluk çalışması da yapılacak. Şenliğe katılan çocuklar, en sevdikleri oyuncaklardan birini "Oyuncak Kardeşliği" adına yanlarında getirecekler. Şenlik alanındaki "oyuncak toplama noktası"na getirilen oyuncaklar, yapılacak düzenleme sonrasında ihtiyacı olan çocuklara ulaştırılacak. 

0-12 yaş çocukların ücretsiz olarak katılacağı etkinliğin yetişkin giriş ücreti 10 TL.

Sayfa Yükleniyor...