Çocuklarını internetten görecek

Fransa’ya iltica talebinde bulunan firari işadamı Cem Uzan ile Alara Uzan arasındaki “çocuk kaçırma” davası karara bağlandı.

16.12.2010 - 07:55

Çocuklarını internetten görecek

Vatan Gazetesi'nin haberine göre iltica talebinde bulunan firari işadamı Cem Uzan çocuklarını internetten görecek. Davacı Cem Uzan’ın avukatı Çığgın, “Biz, davamızı Lahey Sözleşmesi ve Uluslararası Çocuk Kaçırmanın Hukuki Yön ve Kapsamına Dair Kanun”un hükümlerine dayanarak açtık. Bu şartlara rağmen çocukların iadesinin sağlanmaması durumunda, Türkiye Cumhuriyeti devleti, dışarıda zor durumda kalabilecektir. Çocukların Fransa’ya iadelerini talep ediyoruz” dedi.

Alara Uzan’ın avukatı Oğuz ise Cem Uzan’ın açtığı davanın reddine karar verilmesini istedi. Görüşleri alınan savcı da davanın reddine karar verilmesini istedi.

Mahkeme, 1998 doğumlu Renç Emre ile 2003 doğumlu Jasmin Paris’in Fransa’ya iadelerine ilişkin taleple açılan davanın reddine karar verdi. Mahkeme, Cem Uzan ve çocukları arasında kurulacak “şahsi ilişki” günlerini ve iletişim biçimini de belirledi, “Cem Uzan, verilen kararın kesinleşmesine kadar, çocukları ile her ayın 1’nci ve 3’ncü haftalarının cumartesi günleri 12.00’den, Pazar günü 18.00’e kadar görüşecek. Her ayın 2’nci ve 4’ncü haftalarının salı, cuma ve cumartesi günlerinde, 19.00-21.00 arasında internet üzerinden, sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirilecek, gerekli malzeme ve erişim işlemleri, Uzan tarafından temin edilecek.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...