Çöp torbasından çıktı

Filipinler'in başkenti Manila'nın havaalanında, Orta Doğu seferi yapan bir uçaktan boşaltıldığı tahmin edilen bir çöp torbası içinde, yenidoğan bebek bulundu.        

Çöp torbasından çıktı

Bir güvenlik görevlisi, Körfez Havayolları'nın bugün iniş yapan uçağından boşaltıldığı bildirilen bir çöp torbasında hareket eden bir şeyler fark etti ve açtığı torbanın içinde bebeği buldu.       

Tuvalet kağıdına sarılı, kanlar içindeki bebek, götürüldüğü havaalanı kliniğindeki doktorlar ve hemşireler tarafından muayene edilerek temizlendi.        

Üzerine kıyafet giydirilen ve süt verilen bebeğin temizlendikten sonra cılız bir ağlama sesi çıkarabildiği, doktorların değerlendirmelerine göre sağlıklı ve yaşam belirtileri yerinde görüldüğü kaydedildi.        
Sosyal yardım görevlilerine teslim edilen bebeğin annesinin yerinin tespit edilmeye çalışılacağı, bebeğin de hakkında adli soruşturma açılabilecek olan annesinin yakınlarına teslim edilebileceği ya da evlatlık verilebileceği belirtildi.        

Filipinler'de yoksulluğun ve işsizliğin pençesindeki çok sayıda genç, gitmek zorunda kaldığı Orta Doğu dahil yabancı ülkelerde, hizmetçi ya da işçi olarak çalışıyor.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...