İngiliz Daily Mail gazetesinin "Umuyoruz ki cübbeniz su geçirmiyordur Bay Hayalet" başlığıyla verdiği habere göre, Yorkshire bölgesindeki tatilleri esnasında bir şelaleyi görmeye giden Sue ve Stephen Barringer çifti, herhangi bir olağan-dışılığa rastlamadan karşılarındaki doğal güzelliğin tadını çıkarmış.

Ne var ki Barringer çifti eve döndükten sonra tatil fotoğraflarına bakarken büyük bir şaşkınlık yaşamış. 

Resimde de görüldüğü gibi, suyun yüksekten düşerken aldığı şekil, Yüzüklerin Efendisi'ndeki şeytani kara şövalyeler Nazgullara son derece benziyor.

Sue Barringer, gazeteye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Şelaledeyken herhangi olağandışı bir şeye rastlamadık. Hatta orada oturup çay bile içtik. Ancak eve döndükten sonra karşımıza cübbeli bir adama ait karanlık bir görüntü çıktı ve büyük şaşkınlık yaşadık. Şelalenin o kesiminde hiç kaya yoktu, dolayısıyla bu görüntünün suyun düşüşünden kaynaklı olduğunu düşünüyoruz". 

Barringer ayrıca söz konusu görüntünün bir hayalete ya da onun gibi bir şeye ait olduğunu elbette düşünmediğini, ancak yine de son derece doğa-üstü göründüğünü belirtti. 

Yüzüklerin Efendisi'nde Nazgullardan ölümsüzlük karşılığında kötü lord Sauron'a biat eden ve şeytani yaratıklara dönüşen dokuz kişi olarak bahsediliyor. Kitapta Nazgullar Sauron'un "en korkunç hizmetkarları" diye betimleniyor.