Türkiye'de ilk kez denenecek olan "29way Türkiye Çoklu Tutuşma Rekoru", Türkiye'deki profesyonel hocaların ve Rusya'dan gelecek özel eğitimcilerin eşliğinde 1 haftalık eğitimlerle gerçekleşecek. Amatör paraşütçüler, Türkiye rekoru kırmak için yerden 18.000 fit yukarıda - 220 km süratle düşerken buluşup, önceden belirlenmiş formasyonları gerçekleştirecekler.

Hayko Cepkin'in de içinde yer aldığı ve Türkiye'den 40 amatör paraşütçünün kendi girişimleri ile hayata geçirdiği bu rekor deneme, eğitim boyunca elenerek oluşturulacak 29 kişilik kadro ile gerçekleşecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri, paraşüt şampiyonalarında kullanılan CASA tipi uçağını, rekor denemesi ve bu özel gün için özel olarak görevlendirecek. Atlayış için gereken uçak temini Türk Hava Kurumu ve TSK tarafından karşılanacak.

Cumhuriyet Bayramı kutlaması çerçevesinde yapılacak etkinlik, İzmir Selçuk’da bulunan SkydiveEfes / THK Efes Dropzone’da, 23 Ekim Çarşamba günü başlayıp, 29 Ekim Salı günü sona erecek.

"29way Türkiye Çoklu Tutuşma Rekor"u yetkili gözlemciler tarafından onaylandığı taktirde, ulusal rekor olarak uluslar arası havacılık federasyonu FAI tarafından tescillenecek.