Daniel Craig, James Bond'u reddetti Deniz Gamze Güven'i seçti

Türk yönetmen Deniz Gamze Güven, yeni projesi ‘Krallar’da James Bond rolünü bırakacağını açıklayan Daniel Craig’le çalışacak.

30.06.2016 - 08:48

Daniel Craig, James Bond'u reddetti Deniz Gamze Güven'i seçti

İlk filmi ‘Mustang’le en iyi yabancı film dalında Oscar’a aday olarak büyük sükse yapan Türk yönetmen Deniz Gamze Güven, yeni projesi ‘Krallar’ için yıldızların peşinde.

1992’de Los Angeles’ta yaşanan halk isyanını merkezine alacak proje için Oscar’lı Halle Berry’yle el sıkışan Güven, şimdi de Bond rolüyle tanınan aktör Daniel Craig’le anlaşmak üzere.

100 MİLYON DOLARI REDDETTİ

Dört kez James Bond’u canlandıran ve ‘Spectre’nin ardından “Artık Bond oynamaktansa bileklerimi keserim” açıklamasıyla dikkat çeken Craig, yapımcıların iki yeni film için yaptığı 100 milyon dolarlık teklifi de geri çevirmişti.

Güven’in teklifine sıcak bakan Craig, filmde isyanın çıktığı Simi Valley bölgesinde yaşayan az sayıdaki beyazdan birini canlandıracak.

DENİZ GAMZE ERGÜVEN KİMDİR?

4 Haziran 1978 tarihinde Ankara’da doğan Ergüven, 6 aylıkken ailesi Fransa’ya taşındığı için Paris’te büyüdü. Paris Üniversitesi'nde Edebiyat ve Afrika Tarihi okuyup mezun olduktan sonra Güney Afrika’da Johannesburg’da yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Ardından 2002 yılında Fransa’nın en önemli sinema okullarından La Fémis’te yönetmenlik eğitimi almaya başladı.

Deniz Gamze Ergüven, 2006 yılında sinema okulunda bitirme projesi olarak yaptığı, Une Goutte D’eau (Bir Damla Su) isimli kısa filmiyle Cannes Film Festivali’nde yarıştı.

Ergüven, 2015 yılında Fransa-Türkiye ortak yapımı olarak “Mustang” adlı ilk uzun metraj sinema filminde yönetmenlik yaptı.

Sayfa Yükleniyor...