Darüşşafakalı çocuklardan Haiti'ye yardım eli

Darüşsafakalı genç oyuncular Haitili kardeşleri için İş Sanat sahnesinde Oliver müzikali ile seyirci karşısına çıkıyor.

03.02.2010 - 16:42

Darüşşafakalı çocuklardan Haiti'ye yardım eli

Darüşşafaka öğrencileri, Oliver müzikalini 13 Şubat’ta Haitili çocuklar için sahneleyecek. Genç oyuncular, yaşıtlarıyla olan dayanışma duygularını oyunun gelirini Haitili arkadaşlarına bağışlayarak gösterecek.

Darüşşafaka öğrencilerinden Haiti’ye dayanışma eli uzanıyor. Oliver müzikalini hazırlama ve sahneleme sürecinde ekip ruhu ve dayanışmanın önemini kavrayan çocuklar, şimdi de Haiti için örnek bir yardımlaşma kampanyasına imza atıyor.

126 Darüşşafakalı çocuk, 13 Şubat’ta deprem felaketinin acılarını sarmaya çalışan Haitili kardeşleri için sahneye çıkacak. Darüşşafakalı çocukların kalbi İngiliz yazar Charles Dickens’ın romanı Oliver Twist’ten uyarlanan müzikal oyunu sahnelerken uzaktaki kardeşleri için atacak.

Elif Ongan Tekçe’nin yönettiği, Fuat Görüç’ün müzik direktörlüğünü yazdığı, çocukların dansları ve şarkılarıyla da yer aldığı oyunun tüm geliri Haiti’ye aktarılacak. İlk gösterilerini 21 Ocak Perşembe akşamı yapacak olan çocuklar, 13 Şubat Cumartesi günü de ikinci kez sahne alacaklar.

81 İLDEN 81 ÖĞRENCİ
“81 İlden 81 Öğrenci” projesi kapsamında Darüşşafaka’ya ve eğitimde fırsat eşitliğine destek veren İş Bankası, her yıl Darüşşafaka sınavını kazanan 81 il birincisi öğrenciye burs sağlıyor. Banka, ilköğretim ve lise eğitimini tamamlayan öğrencilerin üniversiteye devam etmeleri durumunda desteğini sürdürecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...