Davetiyeler Türk malı

Dünyanın merakla beklediği düğünün altın varaklı davetiyeleri Denizli'den...

17.04.2011 - 11:55

Davetiyeler Türk malı

İngiltere'de Prens William ile Catherine Middleton’un 29 Nisan’da yapılacak düğününde davetiyeler Denizli’de hazırlandı.

Düğün davetiyesi olarak hazırlanan 40 bin altın işlemeli havlu, Denizli’de üretilerek İngiltere’ye gönderildi.

Denizli’de İzmir Asfaltı üzerinde faaliyet gösteren Ozanteks, İngiltere’nin heyecanla beklediği ve 29 Nisan’da Londra’da yapılacak olan İngiltere Prensi William ile Catherine Middleton’un düğün davetiyelerini üretti. Havlulara altınla çiftin isimleri ve düğün tarihi işlendi.

40 BİN DAVETİYE
Ozanteks’in dünyaca ünlü markası Hobby Home Collection markası tarafından üretilen altın işlemeli 40 bin davetiyenin üretimi üç hafta içerisinde tamamlanarak İngiltere’ye gönderildi.

Ozanteks’in Almanya’da çalıştığı Belotex firmasının İngiliz Kraliyet Ailesi’ne tavsiyesi üzerine siparişi aldıklarını belirten Ozanteks Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Katrancı, “Üç hafta gibi kısa bir süre içerisinde yüzde 100 pamuktan üretilen altın işlemeli havlu davetiyeleri hazırladık. İngiltere’ye gönderdik. Havluları hazırlarken özel bir teknik kullandık. Altın işlemeye Türkiye’de ilk diyebiliriz. İngiltere’de böyle bir davetiye kullanılması çok alışılagelmiş bir şey değil. Fakat Almanya’da bulunan ortak dostumuz sayesinde böyle bir fikir ortaya çıkmış. Farklı bir şey yapmak istemişler. Bu sayede bu üretimi yapmış olduk” dedi.

DHA'nın haberine göre; davetiyeleri üretmekten gurur duyduklarını söyleyen Katrancı, yapılan özel anlaşma gereği altın işlemenin nasıl yapıldığı ve sipariş bedeli konusunda açıklama yapamadıklarını vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...