Defne Joy ölü bulundu

Astım hastası olan ünlü sunucunun alkolün üzerine ilaç aldığı iddia ediliyor. Haberi alan eşi Yasin Solmaz gözyaşlarına boğuldu.

02.02.2011 - 08:56

Defne Joy ölü bulundu

Sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster, Caddebostan'da bir evde ölü bulundu.

Defne Joy Foster'ın ölü bulunduğu evin bir arkadaşı Kerem Halit Altan'a ait olduğu öğrenildi.       


Kadıköy Cumhuriyet Savcısı ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Foster'ın ölü bulunduğu Caddebostan Tanzimat Sokak'taki 3 katlı binaya geldi ve olayla ilgili inceleme yaptı.

Daha sonra Foster'ın cesedi, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morguna kaldırıldı ve oradan otopsi için Adli Tıp Kurumuna nakledildi.

Hastaneye gelen Foster'ın arkadaşı oyuncu Arda Esen, ''İyi dostumdu, çok yakın  arkadaşımdı. Keşke bu bir rüya olsaydı. Devamlı spor yapan enerjik birisiydi'' dedi.   

Foster'in ölü bulunduğu binaya gelen eşi Yasin Solmaz'ı da arkadaşları teselli etmeye çalıştı. Solmaz eve çıkarak bir süre içeride kaldı. Solmaz'ın oldukça bitkin olduğu görüldü.

EŞİ SON KEZ GÖRDÜ

BURNUNDAN KAN GELDİ
Dairenin sahibi Kerem Halit Altan da, polis ekiplerince bilgisine başvurulmak üzere emniyete götürüldü.

Foster'ın, Altan ve 2 arkadaşıyla dün gece Taksim'de bir barda eğlendikleri, daha sonra Altan ile Caddebostan'daki daireye geldiği belirtildi.

Altan'ın burada rahatsızlanan ve burnundan kan gelen Foster için dışarı çıkarak, yakındaki bir klinikte doktor aradığı ancak bulamadığı, daireye geri döndüğünde de Foster'ı baygın halde bulduğu öğrenildi.

Bunun üzerine Altan'ın ambulans çağırdığı, gelen sağlık ekiplerinin yaptığı inceleme sonucu ise Foster'ın öldüğünün anlaşıldığı bildirildi.

Altan'ın, "Eve geldikten sonra bir şeyler yedik. Defne fenalaştı. Doktor bulmak için dışarıya çıktım. Eve geldiğimde daha da fenalaştığını görünce ambulans çağırdım" dediği öğrenildi.

Polis merkezine gelen Altan'ın 2 avukatı da, müvekkillerinin ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığını söyledi.

AVUKATINDAN AÇIKLAMA GELDİ
Cenazesi yarın Zincirlikuyu Camii’nde öğlen namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedilecek Defne Joy'un ölüm nedeniyle avukatı Ayşegül Mermer'den bir açıklama geldi:

"Tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı ve sevdiği arkadaşımız, dostumuz, kardeşimiz, kızımız herşeyimiz Defne Joy Foster’ı bu sabaha karşı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Bu zor günümüzde yanımızda olan tüm sevenlerine ve basın mensuplarına teşekkür ederiz. Ancak, bu acı olayla ilgili olarak basında yer alan bazı asılsız ve yaralayıcı haberler üzüntümüzü daha da arttırmakta ve Defne Joy Foster’ın geride bıraktığı güzel anılara, kalplerimizdeki sevgisine zarar vermektedir. 

Bu acı olayın meydana geliş nedenine ilişkin olarak kesin ve son bilgiye adli tıp raporu ile ulaşılacak olup, şu anda basında yer alan bazı çirkin haberlerin gerçekle ilgisi yoktur. Defne Joy Foster’ın aramızdan ayrılmasına sebep olan olayla ilgili olarak şu anki en kuvvetli ihtimal astım rahatsızlığına bağlı ani bir krizin ölümü tetiklemiş olması ihtimalidir. Bunun dışındaki tüm bilgi ve haberler asılsız olup, başta ailesi olmak üzere tüm sevenleri bu haberlerden büyük bir acı duymaktadırlar.

Yapılan bu açıklamada yer alan bilgiler dışında, ölüm nedeni ve Defne Joy Foster hakkında ileri sürülen asılsız ve kişilik haklarına saldırı teşkil eder tüm haberler hakkında tarafımızca yasal yollara başvurulacak olup, ailesi ve sevenlerinin bu zor gününde duyarlı davranışları için tüm basın mensuplarına şimdiden teşekkür ederiz.

Cenazesi yarın ( 03.02.2011)  Zincirlikuyu Camii’nde öğlen namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedilecektir. Tüm sevenlerine ve basın mensuplarına büyük bir acı ve üzüntüyle duyurulur."      

DEFNE JOY FOSTER KİMDİR?
2 Mayıs 1979 doğumlu dizi oyuncusu, sunucu ve eski VJ'dir.

Annesi Türk, babası Amerikan olan Foster, 2008'de İlker Yasin Solmaz ile evlendi ve bu evlilikten 13 Haziran 2009'da Can Kılıç adında bir oğlu oldu.

İlk olarak Kral TV'de ekran başına geçen Foster, daha sonra çeşitli kanallarda müzik programı sunuculuğu yaptı. Ardından dizi oyunculuğuna başladı. Uzun bir süre "Sihirli Annem" adlı dizide "Eda" karakterini canlandırdı.

Oyunculuğun dışında çeşitli kanallarda bir süre program sundu.

Foster, NTV'de "Yeşil Ekran" kuşağında da sunuculuk yaptı.

Son olarak Acun Ilıcalı'nın sunup, yapımını üstlendiği "Yok Böyle Dans" adlı programa yarışmacı olarak katılmış ve geçen hafta yapılan oylama sonrası programa veda etmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...