İzmirli girişimcinin ürettiği ''içecek şapkaları'' yılbaşı öncesinde yoğun ilgi görüyor. 

Kültürpark Fuar Alanı'nda bu yıl 21. kez düzenlenen ''Souvenir 2010 İzmir 21. Hediyelik Eşya Fuarı''nda satışa sunulan binlerce farklı ürün arasında, ilginç tasarımlı içecek şapkalarının satıldığı stand, en çok ilgi gören bölümler arasında yer aldı. 

İzmirli girişimci Yamaç Şahin'in ABD'de gördüğü ve Türkiye'de birkaç ay önce üretime başladığı şapkalar, sadece maç, parti ya da konserlerde kişinin ellerini kullanmadan içecek tüketmesine yardımcı olmuyor, ayrıca yaşlı bakım evleri ya da rehabilitasyon merkezlerinde de ellerini kullanamayanlara yardımcı oluyor. 

Şahin, Temmuz ayında ABD ziyareti sırasında ''içecek şapkaları''nın partilerde, sahilde yoğun şekilde kullanıldığını gördüğünü ve bu ürünü Türkiye'ye getirmek için girişimlerde bulunduğunu söyledi. 

Türkiye'ye dönüşünün ardından 2-3 aylık süre içinde Ar-Ge ve fizibilite çalışmalarını tamamlayıp üretime başladıklarını anlatan Şahin, iki ay içinde 9 bin, Hediyelik Eşya Fuarı'nda ise iki gün içinde bine yakın ürün satıldığını belirtti ve ''Esas ilgiyi yaz döneminde çekeceğimizi düşünmüştük ama yılbaşı öncesinde ürün satışlarımızda patlama oldu diyebilirim. Fuarın yıldızı olduk'' diye konuştu. 
 
Şapkayı kullananların içeceklerini şapkanın yanında bulunan bölmelere yerleştirdiğini ve özel pipet sistemi sayesinde ellerini kullanmadan içeceklerini tükettiklerini anlatan Şahin, kullananlardan çok olumlu tepkiler aldıklarını ifade ederek, şunları söyledi: 

''Yürürken, partide, sahilde eğlenirken ya da bir spor müsabakası izlerken ellerinizin serbest kalması bir avantaj ama bu şapkalar partilerde, konser ya da maç izlerken, yürüyüşte kullanıldığı gibi, yaşlı bakım evlerinde de oldukça işe yarıyor. Ankara, İstanbul ve İzmir'de bayilerimiz var, ayrıca internet üzerinden de satış yapıyoruz. Yaz sezonunda ürünümüzün Kemer, Çeşme, Bodrum, Marmaris gibi tatil beldelerinde yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmesini bekliyoruz.'' 

Şahin, yaz dönemi için ürünü geliştirme çalışmalarının sürdüğünü, içecek bölmelerinin yanına yerleştirilecek fanlar aracılığıyla suyun ya da içeceğin soğuk kalmasını da sağlayacak bir mekanizma ekleyeceklerini de belirtti. 

Farklı renklerde hazırlanan ''içecek şapkaları'' 19.90 liradan satılıyor.