Şanlıurfa'da yaşayan ve akrabalarını ziyaret etmek için ailesiyle geldiği Akşehir'de, bir şişe su ve balonla deney yapmak isterken anneannesinin müdahalesiyle girişimi yarım kalan 9 yaşındaki Bedirhan Aydın'in videosu, sosyal medyada büyük ilgi görmüştü.

Kız kardeşi Hatice'nin çektiği videonun internette büyük yankı uyandırmasının ardından Bedirhan Aydın'a Türkiye'nin dört bir yanından destek yağdı. Bilime merakıyla herkesin beğenisini kazanan küçük Bedirhan'a bir destek de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'tan geldi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Uğur Özalır, Aydın'ı tatil için geldiği Akşehir'deki anneannesinin evinde ziyaret ederek, Bakan Işık'ın gönderdiği TÜBİTAK'ın elektrik deney setini verdi.

Aydın, deneyinin sosyal medyada yankı uyandırmasının kendisini çok mutlu ettiğini vurgulayarak, "Evde bir şişe su, balon ve çakmakla deney yapmak istemiştim. Kardeşim Hatice de bunu kaydediyordu. İçi su dolu balonun yanıp yanmayacağını test etmek istemiştim. Bu sırada anneannem geldi ve suyu aldı. Buna çok sinirlendim. Sonra videoyu ailem izledi ve çok beğendi. Sonra da internete yüklendi. Herkes de izledi" diye konuştu.