Deniz ve kar keyfi bir arada

Hava sıcaklığının 30 dereceye çıktığı Antalya'da vatandaşlar denizin tadını çıkarırken, Akseki'nin 2 bin 200 rakımlı Göktepe Yaylası'na gidenler kar keyfini yaşıyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.06.2011 - 11:59

Deniz ve kar keyfi bir arada

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, hava sıcaklığının 30, deniz suyu sıcaklığının da 24 derece olarak ölçüldüğü kentte, nem oranı yüzde 60 olarak kaydedildi.       

Antalya'da sıcak havanın tadını çıkarmak isteyenler, kendilerini Akdeniz'in serin sularına bıraktı. Güneşin bütün ışıltısıyla kendini gösterdiği kentte sahiller güneşlenenlerle doldu.        

Antalya'nın sahilleri yerli ve yabancı turistleri ağırlarken, Akseki ilçesine bağlı Göktepe Yaylası'nda ise farklı bir heyecan vardı. 2 bin 200 rakımlı Göktepe Yaylası'na gelen vatandaşlar kar keyfi yaptı. Kar topu oynayan ve kardan adam yapan vatandaşlar, Antalya'da aynı anda hem kış hem de yaz mevsiminin yaşandığını ifade ettiler.       

Göktepe Yaylası'na çıkan Halil Kısacık,  Antalya sahillerinde denize girilirken, kendilerinin Toros Dağları'nın zirvesinde kar keyfini yaşadığını söyledi. Kısacık, ''Sanırım böyle bir eğlenceyi başka yerde yaşamak mümkün değil'' dedi.       

İsmail Kılıç da yaylaya gelirken tişört giydiğini, ancak yükseklere çıktıkça havanın serinlediğini, bir süre sonra da karla karşılaştıklarını anlattı. Antalya'nın aynı anda dört mevsimin yaşanabildiği bir kent olduğunu belirten Kılıç, ''Toroslar'ın zirvesindeki doğa ortamı herkesin görmesini istiyorum'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...