Dev akvaryumda evlilik teklifi

İstanbul'da özel bir bankada çalışan 25 yaşındaki Uğur Aydın, 3 yıl önce tanıştığı kız arkadaşı öğretmen 24 yaşındaki Damla Zeyhan'a akvaryumda sürpriz evlenme teklifi yaptı.

DHA 17.05.2015 - 12:39

Dev akvaryumda evlilik teklifi

Dünyanın en büyük tematik akvaryumlarından biri 'İstanbul Akvaryumu'nda ilginç bir evlilik teklifi yapıldı. Banka çalışanı Uğur Aydın, çalışanların da desteğiyle "Benimle Evlenir misin su Damlam? Seni çok seviyorum" yazılı pankartın önünde diz çökerek kız arkadaşı Çanakkaleli Damla Zeyhan'a evlenme teklif etti.

Bir yandan nişan hazırlıkları yaparken, bir yandan da kız arkadaşının kendisine ne zaman evlilik teklif edeceğini sorduğunu söyleyen Aydın, çok farklı bir evlenme teklifi için fikir üretmeye başladığını anlattı. İstanbul Boğazı'na yatla açılmayı, işyerine gidip sürpriz yapmayı düşündüğünü ifade eden Uğur Aydın, şöyle dedi:

"Daha sonra bu fikir aklıma geldi. 15 gün öncesinden gidip her şeyi ayarladım. Pankartı yaptırdım, konfeti aldım. Bütün görevliler seferber oldu. Kız arkadaşımla önce hiçbir şey olmamış gibi girip gezmeye başladık. Ta ki fotoğraf ve video çekimi başlayana kadar hiçbir şeyden şüphe etmedi. Gezmeye devam ettik. 'Yılın çiftisiniz sizlere hediye video çekimi yapıyoruz. Ayrıca fotoğraf çekimi de yapıyoruz' diyen kameraman arkadaş çekimine devam etti. Akvaryumun en büyük kısmına geldiğimizde köpek balıklarını besleyen bakıcıları izledik ve sonra dalgıçlar pankartı ters bir şekilde indirdi. Pankartın ön yüzünü çevirdiklerinde gerçek ortaya çıktı ve kalabalıktan güçlü bir alkış koptu. O an diz çöküp evlilik teklif ettim. Onu ilk gördüğüm andaki gibi kalbim hızlıca attı ve ellerim titredi."

'Evet' yanıtını alan Aydın, kız arkadaşının parmağına söz yüzüğünü taktı. Daha sonra yat ile Kız Kulesi'ne geçerek İstanbul Boğazı manzarasında akşam yemeği yiyen çift, Ramazan Bayramı'nın ikinci günü 18 Temmuz'da nişanlanacağını gelecek yıl temmuz ayında da evleneceklerini açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...