‘Deve gibi uyku topluyorum’

Özel hayatıyla ilgili ayrıntıları şimdiye kadar medyayla paylaşmaktan kaçınan Almanya Başbakanı Angela Merkel, bir kadın dergisiyle söyleşisinde birçok kişisel sırrını anlattı.

04.05.2013 - 15:13

‘Deve gibi uyku topluyorum’

Almanya'da yayımlanan kadın ve moda dergisi "Brigitte"nin geleneksel söyleşilerinin son konuğu Almanya Başbakanı Angela Merkel oldu.

Merkel, Berlin Gorki Tiyatrosu'nda Brigitte dergisi editörleri Brigitte Huber ve Meike Dinklage'nin sorularını yanıtladı. Söyleşiyi 400'den fazla kişi izledi.

Geçen yıl İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente del Bosque ile akşam yemeği yemek istediğini açıklayan Merkel, dün akşamki söyleşide de "güzel gözlü erkekleri çekici bulduğunu" itiraf etti.

'DEVE GİBİ UYKU DEPOLUYORUM'
Uykusuzluğa dayanamadığını belirten Merkel, uzun süre az uykuyla idare etmesi gerektiğinde, bunu "bir deve misali uyku depolayarak telafi ettiğini" açıkladı.

Zaman zaman sesinin inceliğinden rahatsız olduğunu söyleyen Başbakan Merkel, bir kadın fotoğrafçının boyasız-bakımsız ayakkabılarla kendisini görüntülemesini unutamadığını aktardı. Merkel, "Aile içinde yemek pişirirken Almanya'nın başbakanı olduğumu unutuyorum" dedi.

EL HAREKETİNİN ANLAMI
Belli konularda karar vermeden önce ince eleyip sık dokuduğunu kabul eden Merkel, "Ama bunun karşılığında da her gün vicdan azabı duymak yerine temiz bir vicdanla dolaşıyorum" şeklinde konuştu.

Almanya Başbakanı resmî toplantı ve fotoğraf çekimlerinde parmak uçlarını birleştirerek yaptığı eşkenar dörtgen işaretinin anlamı sorulduğunda ise "Kimse bana bu hareketi öğretmiş değil. Ellerini başka nereye koyacaksınız ki? Bu işaret biraz da simetriye duyduğum sevgiyi sergiliyor" cevabını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...