'Devrimden sonra ilk gelenler Türkler oldu'

Tunus'ta diğer bütün sektörler gibi turizm sektörü de büyük bir darbe aldı...

'Devrimden sonra ilk gelenler Türkler oldu'

Türkiye'nin Tunus Büyükelçisi Akın Algan,Tunus'ta Türklerin ayrıcalıklı bir yeri olduğunu söyledi.        

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy başkanlığında Tunus'a gelen heyetin, turizm sektörüne destek verdiğini belirten Algan şöyle konuştu:        

"Devrimden sonra Tunus'ta diğer bütün sektörler gibi turizm sektörü de büyük bir darbe aldı. Destekleyebilmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Devrimden iki üç hafta sonra ilk gelenler Türk turizmciler oldu. Başaran Ulusoy başkanlığında 20'yi aşkın turizm acentesi temsilcisi Tunus'a geldi. Uluslararası fuarlarda Tunuslulara yer açmak ve Türkiye'den Tunus'a seyahatlerde uçuş tarifeleri uygulamak suretiyle destekleme kararı alındı. Mevsim yaklaştıkça Türkiye'den gelecek turların artması bekleniyor. Tunus iki saatlik bir uçuş mesafesinde. Antalya ile burası arasında bir fark yok. Turistlere yönelik fiyatlar da uygun. Bunlar, teşvik edici unsur oluşturuyor."        

Tunus'ta Türk kökenli birçok vatandaş bulunduğunu bildiren Algan, "Tunus 150 yıl bizim vilayetimiz oldu. Buradaki Türk kökenli vatandaşlar, 'Bizi burada unutup gittiniz' der. Burada Türkleri kardeş olarak görürler" diye konuştu.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...