Doğa ve Ada 10 ayda 102 bin liralık balık yedi

Bursa'daki bir yunus eğlence merkezinde bulunan iki yunus, 10 ayda 102 bin liralık balık yerken yunusların suyu için de 10 ayda 67 bin lira harcanmış.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.01.2010 - 11:56

Doğa ve Ada 10 ayda 102 bin liralık balık yedi

Bursa'daki bir yunus eğlence merkezinde bulunan iki yunus, 10 ayda 102 bin liralık balık yedi. Bir alışveriş merkezinde bulunan işletmenin sahibi Nurettin Gökalp, geçen yılın mart ayında açılan merkezlerindeki ''Doğa'' ve ''Ada'' adlı 2 yunusla terapi yaptıklarını söyledi.


Yurt içinden gelenlerin yanı sıra Avusturya, ABD, Fransa, Almanya, Polonya, Belçika gibi ülkelerden gelen çocuklara terapi uyguladıklarını ifade eden Gökalp, yunus terapisinin beyin felci ve travması, otizm, nevrotik bozukluklar, down sendromu, gecikmiş konuşma bozukluğu, depresyon, kronik yorgunluk gibi birçok rahatsızlığa iyi geldiğini bildirdi.

Gökalp, gösteriler de düzenlediklerini belirterek, ''Buradaki maliyetimiz oldukça yüksek. Engellilerden beklediğimiz talebi alamıyoruz. Gösteriler de olmasa maliyetimizi çıkaramayacağız'' dedi.

Yunusların istavrit, kolyoz ve uskumru tükettiğini belirten Gökalp, şöyle konuştu: ''Yunuslar bu balıkları çok seviyor. Mart ayındaki açılışımızdan bu yana geçen yaklaşık 10 aylık sürede sadece 2 yunusun yediği balığın maliyeti 102 bin liraya ulaştı. Balıkları toptan fiyatına aldığımız halde böylesine yüksek bir maliyetle karşılaştık. Yunuslar kış aylarında yağa ihtiyaç duyuyor. Bu dönemlerde genellikle kolyoz ve uskumru veriyoruz. Balıklarımızı Balıkesir ve Bursa'nın ilçelerinden Marmara Denizi'ne açılan balıkçılardan karşılıyoruz.''

Gökalp, balıkların suyunun sürekli değiştirildiğini ifade ederek, ''Mudanya'dan her gün deniz suyu taşıyoruz. Bunun için tanker bile satın aldım. Yunusların suyu için harcadığımız para, 10 ayda 67 bin lirayı buldu'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...