Doktor 'ölür' dedi, babası aldırmadı

Babasının tadilat işlerini yaptığı sitenin havuzuna giren 9 yaşındaki Yavuz boğulma tehlikesi geçirdi. Bilinci yarı açık haldeki çocuk gelen ambulansa binmek istemeyince, babası tarafından sağlık ekiplerinin elinden alındı. Doktorların "Buradan giderseniz çocuk 10 dakika sonra ölür" uyarısına dahi aldırmadı...

11.08.2011 - 08:39

Doktor 'ölür' dedi, babası aldırmadı

Olay öğleden sonra Konyaaltı İlçesi, Liman Mahallesi Mimoza Sitesi bahçesinde bulunan havuzda meydana geldi.

Sitenin inşaat işlerini yapan Yunus Gül, akrabalarıyla birlikte siteye geldi. Yunus Gül’ün oğlu Yavuz ise havuza girerek serinlemek istedi. Ancak yüzme bilmeyen çocuk bir süre sonra baygınlık geçirerek havuzun dibine indi.

Sitenin 10’ncu katının balkonunda oturan bir kadın havuzun dibinde hareketsiz yatan çocuğu görünce bağırarak yardım istedi. Havuza atlayan bir kişi küçük çocuğu sudan çıkardı. Yarı baygın haldeki çocuk çevredekilerin müdahalesi sonucu yuttuğu suyun büyük bölümünü kustu. Bu sırada olay yerine çağırılan sağlık ekipleri, küçük çocuğa müdahale etmek istedi. Ancak çok korkan çocuk bağırarak hastaneye gitmek istemedi.

Sağlık görevlileri Yavuz Gül’ü kucağına alarak ambulansa taşımak istedi. Ancak çocuk kabul etmeyince bu kez baba Yunus Gül oğlunu kucağına alıp ambulansa bindirdi.

’ŞOV YAPIYORSUNUZ’
Ancak sürekli çığlık atan ve ağlayan Yavuz Gül’ün babası Yunus ve amcası Veli Gül, sağlık ekiplerinin elindeki çocuğu ambulanstan zorla indirip kucaklarına aldı. Doktoru ve sağlık çalışanlarını itekleyen Yunus Gül, "Şov yapıyorsunuz, hastaneye biz kendimiz götürürüz" diyerek çocukla birlikte uzaklaşmak istedi. Ancak ambulansta görevli doktor, "Bakın çocuğunuz tatlı su yutmuş ve şu an sağlık durumu iyi değil. Buradan giderseniz çocuk 10 dakika sonra ölür" dedi.

Doktoru dinlemeyen aile, otomobillerine bindirdikleri Yavuz Gül’ü Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne götürdü. Küçük çocuk burada tedaviye alındı.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...