Doktor oyuna dalınca beş aylık bebek öldü

Çin'de göz enfeksiyonu rahatsızlığıyla hastaneye kaldırılan beş aylık bir bebek, doktorun internette oyuna dalması sonucu hayatını kaybetti.

Haberler - Anadolu Ajansı 13.11.2009 - 10:00

Çin'in doğusundaki Jiangsu eyaletinin merkezi Nanjing'de internette oyuna dalan bir doktor, 5 aylık bir bebeğin ölümüne yol açtı.

China Daily gazetesinin bildirdiğine göre, bebek salı günü kafasında şişliğe yol açan ciddi bir göz enfeksiyonundan dolayı Nanjing Çocuk Hastanesi'ne getirildi. Hastane yetkilileri, çocuğun durumunun öğleden sonra iyi olduğunu, ancak daha sonra kötüleştiğini ve çarşamba saat 01.30'da öldüğünü belirtti.

Bilgisayar teknisyenleri, daha sonra göz doktoru Mao Şiaocün'ün o saatlerde bilgisayarda oyun oynadığını tespit etti. Doktor Mao'nun görevinden alınacağı ve diplomasının iptal edileceği bildirildi.

Ayrıca olayla ilgili araştırma yapan grup, aralarında hastane başkanı ve parti sekreterinin de bulunduğu 11 kişinin cezalandırılacağını açıkladı. Olay, internette doktor Mao'nun görevi sırasında oyun oynadığını ileri süren bir yazı yayımlanmasından sonra ortaya çıktı. Hastane yönetimi, Mao'nun tezini yazdığı şeklinde bir açıklama yapmıştı. Buna rağmen sağlık birimleri, bağımsız soruşturma başlattı.

Çin'de 2002'den bu yana, hastanelerde meydana gelen olaylarla ilgili olarak yılda 10 binden fazla dava açılıyor. Uzmanlar, sağlık sisteminde hızlı reform yapılması için, çalışanların kendilerini geliştirmeleri gerektiğini savunuyor.

Sayfa Yükleniyor...