Doktorları kaydeden hasta 500 bin dolar tazminat aldı

ABD'de kolonoskopi ameliyatı olan bir erkek hasta, operasyon gereği bayıltılmadan hemen önce akıllı telefonu ile ses kaydı almaya başladı. Ameliyat süresince doktorların hastayı aşağılayan ve alay eden konuşmalarını ortaya çıkaran adam, 500 bin dolarlık tazminat almaya hak kazandı.

ntv.com.tr 26.06.2015 - 09:11 | Son Güncelleme : 26.06.2015 - 14:55

Doktorları kaydeden hasta 500 bin dolar tazminat aldı

Ameliyat süresince akıllı telefonu ile doktor ve yardımcılarının sohbetlerini gizlice kaydeden hasta, baygın bir haldeyken yaşananların hesabını sormak için harekete geçti.

Doktor Soloman Shah ve yardımcılarının kendisini aşağılayan ve alay eden konuşmalar yaptığını ortaya çıkaran hasta, konuyu mahkemeye taşıdı.

Söz konusu ses kaydında, anestezi uzmanının "Şimdi seni suratının ortasına bir yumruk atarak uyandırmak ve erkekliğini tartışmak istiyorum" ifadelerini kullandığını belirten hasta, ameliyata girenlerden 500 bin dolar (1.3 milyon TL) tazminat davası açtı ve davayı kazandı.

Söz konusu videonun ortaya çıkmasıyla birlikte doktor hasta ilişkisi yeniden tartışma konusu olurken suçlanan doktorlar, hastanın herhangi bir fiziki zarara uğramadığını iddia etti.

Mahkeme, hastaya hakaretten 100 bin dolar, görevin kötüye kullanılmasından 200 bin dolar ve zarara uğratıldığı gerekçesiyle 200 bin dolar olmak üzere toplamda 500 bin dolar tazminat ödenmesine karar verdi.

Sayfa Yükleniyor...