Dokuz yaşında bir kızdan çalarsan...

Amerika'nın Pennsylvania eyaletinde dokuz yaşında bir kızın doğum gününde hediye çeklerini çalan iki kişiye pankart taşıma cezası verdildi.

06.11.2009 - 10:45

Dokuz yaşında bir kızdan çalarsan...

Amerika'nın Pennsylvania eyaletinde dokuz yaşında bir kızın doğum gününde, hediye çeklerini çalan iki kişiye pankart taşıma cezası verildi.

35 yaşındaki Tina Griekspoor, ve 56 yaşındaki annesi Evelyn Border, hediye çeklerini çaldıkları için hapis cezası ile yargılanırken ikili sokakta yaptıklarından utandıklarını söyleyen pankartlar taşıma cezası ile paçayı kurtardı.

İkili Pennsylvania'da dört buçuk saat boyunca "Dokuz yaşında bir kızdan doğum gününde çaldım! Çalmayın yoksa bu sizin de başınıza gelebilir" yazan pankartları taşıdı.

Kadınlar dokuz yaşındaki Marissa Holland'ın doğum gününde Wal Mart'ta tezgahtarla konuşurken rafta unuttugu 80 dolarlık hediye çeklerini itiraf etmişti.

Cezayı veren bölge savcısı Travis W. Livengood, "Onlara iki seçenekleri olduğunu söyledim. Böylesi suçlar aynı derecede utanç verici cezalarla cezalandırılmalı" yorumunda bulundu.

Cezanın Marissa'nın annesi tarafından da sevinçle karşılandığını söyleyen savcı, "Sadece küçük kız ve annesini tatmin eden bir ceza olmadı, aynı zamanda yoldan geçen bazıları da cezayı onayladı" dedi. Marissa da "Bence bu yeterince adil. Onların pişman olmasını istiyorum" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...