'Dövme yaşı 30 olmalı'

Güzellik ve Estetik Uzmanı Altınay Civcik dövme yaptırma yaşının 30 olması gerektiğini söyledi.

01.12.2013 - 13:02

'Dövme yaşı 30 olmalı'

Konya Medicana Hastanesi Medikal Estetik Merkezi sorumlusu Güzellik ve Estetik Uzmanı Altınay Civcik, son günlerde vücuduna dövme yaptırıp sildirmek için gelenlerin sayısının arttığını, dövme yaptırma yaşının 30 olması gerektiğini söyledi.

Civcik, dövme yaptırırken ileriyi düşünmek gerektiğini meslek ve evlilik hayatındaki tercihler netleşmeden kişilerin bundan uzak durması gerektiğini anlattı. Güzellik ve estetik uzmanı Altınay Civcik, şöyle dedi:

'GEÇİCİ DÖVME DAHA UYGUN'
"Erken yaşlarda vücuda yaptırılan kalıcı dövme kişinin ileride yapacağı mesleğinde hoş karşılanmayabilir. 18'li yaşlarda dövme olarak vücuda yapılan özellikle isim yazılı dövmelerin belli bir süre sonra kişi için değeri kalmıyor. Bunun için özellikle 30 yaş üzerinde olanlara dövme yapılmalı. Çünkü bunun altındaki yaşlarda yapacağınız meslek netleşiyor ve karakterimiz bu yaşlarda oturuyor. Genç yaşlarda dövme yaptırılacaksa bunların geçici dövme olması daha uygun."

Gençlerin, modası geçen dövmeleri sildirmek için başvurduğunu hatırlatan Civcik, "En etkili yöntem olan lazerle silme yöntemini uyguluyoruz. 6 ya da 8 seans uygulayarak acı olmaksızın ve iz kalmadan dövmeyi tamamen silebiliyoruz. Ayrıca uygulamanın hiç bir yan etkisi de bulunmuyor" diye konuştu.

Genellikle en çok kız ve erkek arkadaşlarının isimlerini vücutlarına dövme olarak yaptıranların sildirmek için geldiklerini ifade eden Civcik, "Belirli dönemlerde gençler erkek veya kız arkadaşının ismini yazıyor. Geçen zaman zarfında bu tercihler değişebiliyor ve silme ihtiyacı duyuyor" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...