‘Düğün’ 1 milyon turist getirecek

Prens William ve nişanlısı Kate Middleton'ın düğününe artık günler var. Hazırlıklarının son aşamada olduğu düğün, İngiltere ekonomisine de önemli bir katkıda bulunacak.

25.04.2011 - 16:02

‘Düğün’ 1 milyon turist getirecek

Tüm dünyanın merakla beklediği yılın düğününe 4 gün kaldı. İngiltere tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William ile Kate Middleton'ın düğünü 620 milyon sterlin yani "bir buçuk milyar" tl'ye mal olacak. Ancak düğünün ülke ekonomisine getirisi çok daha fazla; 2 milyar sterlin yani 5 milyar lira...

Düğün günü Londra 1 milyonu aşkın turisti ağırlayacak. 29 Nisan için rezerve edilen oda sayısı şimdiden 120 bini buldu. Kraliyet düğününü 2.5 milyar seyirci televizyonlardan takip edecek. Düğün nedeniyle Prens William ve Middleton onuruna ülke çapında 5 bin 500 tane sokak partisi verilecek.

Genç çift yardım faaliyetleri için de şimdiden kolları sıvadı. Düğün hediyeleri için "People" (insanlar) adında bir yardım fonu da oluşturuldu. Fonda biriken hediyelerin parasal miktarı ingiltere ve Afrika'daki yardım kuruluşlarına aktarılacak.

Bütün bunların yanında çiftin öyküsünü anlatan bir film de çekildi. İngiliz Channel 5'da bu gece gösterilecek olan William & Kate'de ikiliyi Camilla Luddington ve Nico Evers-Swindell canlandırıyor. Lifetime'a ait olan film ilk olarak geçtiğimiz hafta Amerika'da gösterilmiş ve oldukça kötü eleştiriler almıştı.

William & Kate filminden bir kare William & Kate filminden bir kare


Düğünün televizyon yolculuğu bu film ve törenle de sınırlı değil. İngilizlerin ünlü pembe dizisi EastEnders'ta da karakterler düğünü kutlayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...