Dünyanın en büyük 6. turizm fuarı İstanbul'da

Türkiye'deki turizmin güç kaynağı EMITT, 10-13 Şubat tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü'nde kapılarını 15. kez ziyaretçilere açıyor. Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın açılışını yapacağı fuara 60 ülkeden katılım bekleniyor.

07.02.2011 - 15:31

Dünyanın en büyük 6. turizm fuarı İstanbul'da

Turizm profesyonellerinin uluslararası buluşma platformu Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 10 Şubat günü Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve konuk ülke Yemen Turizm Bakan Yardımcısı Omar Babelgeith tarafından açılacak.

Fuarın açılışında bakanın yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TUROFED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Barut, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Gür, Ekin Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halim Bulutoğlu, ITE Group İcra Kurulu Başkanı Russell Taylor ve Ekin Fuarcılık Genel Müdürü Hacer Aydın konuşma yapacak.

Dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerini bir araya getirerek profesyonel bağlantılar geliştirmeleri ve işbirlikleri kurmaları için fırsatlar yaratan EMITT tatilcilere de binlerce tatil seçeneği ve uygun fırsatlar sunuyor.

Bu yıl 10 salonda toplam 65 bin metrekarede gerçekleşecek olan EMITT Fuarı'nda folklor dans gösterilerinden yöresel yemek ikramlarına birbirinden renkli etkinlikler, sürpriz çekilişler, fırsatlar ziyaretçileri bekliyor.

Ekin ve ITE Group tarafından düzenlenen EMITT'e Türkiye'nin belli başlı tüm seyahat acenteleri, tur operatörleri, otelleri, havayolu şirketleri, bölgesel kalkınma ajansları, İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, beldeler ve 60 ülkenin Turizm Bakanlıkları ve temsilcilikleriyle birlikte tur operatörleri, otelleri, havayolu ve kruvaziyer şirketleri ile turizme yönelik ürün ve hizmetleri olan tüm kuruluşlar katılıyor.

60 ÜLKEDEN 4000 ULUSLARARASI KATILIMCI
EMITT'e bu yıl ABD, Abu Dabi, Adigeye, Almanya, Arjantin, Azerbaycan, Bahreyn, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti,  Dominik Cumhuriyeti, Dubai - Birleşik Arap Emirlikleri, Ekvator, Ermenistan, Etiyopya, Fas, Filistin, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan-Acaristan-Batum, Hirvatistan- Dubrovnik, Hirvatistan- Zagreb, Hindistan, Ingiltere, Iran, Italya, Japonya, Karadağ, KKTC, Kenya, Kore, Kosova, Kuveyt, Küba, Letonya, Libya, Lübnan, Makedonya, Meksika, Misir, Özbekistan, Pataya - Tayland, Peru, Rusya, Senegal, Singapur, Slovenya, Sudan, Suriye, Şili, Tanzanya, Tataristan- Rusya Federasyonu, Tayland, Tunus, Ukrayna, Ürdün,  Yemen ve Yunanistan olmak üzere dünyanın dört bir yanından toplam 60 ülke katılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...