Dünyanın en çok kazanan modelleri

Modellik endüstrisi ekonomik krizle büyük bir darbe aldı, fakat en üst sıralardaki güzellerin değerleri eskiden olduğu gibi yüksek.

29.05.2009 - 12:36

Dünyanın en çok kazanan modelleri

İki yıldan daha az bir süre önce Claudia Schiffer artık süpermodellerin çağının kapandığını söylemişti. Dergi kapakları ve mukaveleler ünlü modellerin yeni iş sahası haline geldi. Fakat endüstrinin yeni isimleri Naomi, Cindy ve Christy'nin öncülük ettiği gibi uluslararası şöhrete ulaşamıyorlar.

2 yıl içerisinde çok şey değişti. Moda dergileri ve çeşitli markalar ürünlerini müzik ve sinema dünyasından yıldızlar yoluyla pazarlamaya çalışırken, modeller bu alandan el etek çektiler ve kendi markalarını moda, eğlence ve hayırseverlik faaliyetleriyle geliştirmeye başladılar. Geçmişteki süpermodellerin yerlerini bu çağda çok yönlü modeller aldı, bu özellikleri de onların para kazanma güçlerini her zamankinden çok daha artırdı.

İŞTE DÜNYA ÇAPINDA EN ÇOK KAZANAN MODELLER

1. Gisele Bündchen - $25 Milyon

Brezilyalı güzel dünyanın en çok kazanan modelleri listesinin zirvesinden vazgeçmiyor. Artık Victoria's Secret ile çalışmayan 28 yaşındaki güzel, Versace, True Religion jeans, Dior ve Ebel ile çalışmaya devam ediyor.

2. Heidi Klum - $16 Milyon

35 yaşında ve 3 çocuk sahibi olmasına rağmen hala başarılı bir model olan Heidi Klum'un kazancı televizyon kariyerinde gizli. Şu sıralarda kocası Seal ile birlikte 4. çocuklarını bekliyorlar. Klum Victoria's Secret üyeliğini sürdürüyor ve aynı zamanda Project Runway ve Germany's Next Top Model programlarını sunuyor. Alman güzel aynı zamanda Birkenstock sandaletlerini tasarlıyor ayrıca Diet Coke, Wolkswageni McDonald's ve LG ile ciro anlaşmaları var.

3. Kate Moss - $8.5 Milyon

35 yaşındaki moda ikonu aleyhinde yaşlandığı, kilo aldığı yönünde eleştiriler var fakat her şeye rağmen geçtiğimiz yıl Kate Moss için oldukça verimli geçti. Moss, birçok diğer marka dahil Versace, Longchamp ve David Yurman'ın yüzü. Ayrıca kendisine ait Topshot perakende satış şirketi de iyi iş çıkartmaya devam ediyor.

4. Adriana Lima - $8 Milyon

Victoria's Secret'ın yeni yüzü, cazibesi sayesinde modellik endüstrisindeki her platformda yükselişini sürdürüyor. Maybelline ile olan kontratının geçtiğimiz yıl sona ermesiyle, Lima kariyer basamaklarını Victoria's Secret yardımıyla tırmanmaya devam ediyor. Brezilyalı model ilk çıkışını Ford modellik yarışması "Supermodel of the Year" ile başlatmıştı. Ayrıca Eylül ayında "Çirkin Betty" dizisinde konuk oyuncu olarak beliren Brezilyalı güzel, geçtiğimiz ay basketbol oyuncusu kocası Marko Jaric ile birlikte bir bebek beklediklerini açıkladı.

5. Doutzen Kroes - $6 Milyon

DeBeers ile olan sözleşmesi sona eren 24 yaşındaki güzel, kot pantolon firması "Seven For All Mankind" ile anlaştı. Hollandalı model, güzel dudaklarıyla tanınıyor ve geçtiğimiz sonbaharda Victoria's Secret meleği seçildi. Doutzen ayrıca kozmetik firması L'Oreal ve parfüm markası Calvin Klein Eternity'nin yüzü durumdunda.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...