Dünyanın en kötü şarkısı

13 yaşındaki bir kızın söylediği 'Friday' (Cuma) adlı şarkı berbat sözleri ve detone şarkıcısına rağmen internette o kadar popüler oldu ki 29 milyondan fazla kişi o videoyu izledi.

Haberler 22.03.2011 - 11:52

Rebecca Black'in söylediği "Friday" adlı şarkı internette video paylaşım sitesi YouTube'da 29 milyon seferden fazla izlendi.

Şarkı, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da da en fazla tartışılan konu başlıklarından biri oldu. Sebebi ise milyonlarca kişinin şarkının sözlerini berbat bulduklarını söylemesi.

Şarkının sözlerinden bazıları şöyle: "Dün Perşembe'ydi, Perşembe'ydi, bugün ise Cuma, Cuma", "Otobüs durağına gitmem lazım, otobüsüme binmem.", "Arkadaşlarımla görüşüyorum. Biz, biz, biz çok heyecanlıyız, çok heyecanlıyız"

Şarkıcı kızın detone olduğu yerler de ses mühendislerince iyice elden geçirildiği için sesi, doğallıktan uzak.

GELECEĞİN YILDIZLARI
Şarkının yapımcısı Los Angeles merkezli Ark Müzik Fabrikası adlı şirket, kendisini bağımsız bir plak şirketi olarak tanımlıyor.

İnternet sitesinde başlıca amaçlarının "gelecekte bir numaraya yerleşebilecek sanatçıları keşfetmek" olduğu yazıyor.

Rebecca'nın sitedeki profil sayfasında ise "eğlenceyi seven, 13 yaşında bir kız olduğu" bilgisine yer verilmiş.

Sitedeki bilgilere göre Rebecca, dansetmeyi, sahnede rol almayı ve şarkı söylemeyi seviyor, hep yeni şeyler denemeye çalışıyor.

JUSTIN BIEBER GİBİ
Birçok aile, çocuklarının geleceğin Justin Bieber'i olması için ellerinden ne gelirse yapmaya hazır.

Şimdi uluslararası anlamda tanınan bir yıldız haline gelen Justin Bieber, YouTube'da keşfedilmişti.

En son gülen de Justin Bieber gibi Rebecca olabilir. "Friday- Cuma", iTunes listesinde şu anda 54'üncü sırada yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...