'Dünyanın en mutluları' açıklandı

Dünya genelinde 'hayatından memnun' kişilerin oranı yüzde 77'yi buluyor. Hatta her beş kişiden biri kendisini 'çok mutlu' diye nitelendiriyor. Peki en mutlular nerede yaşıyor?

Haberler 22.02.2012 - 11:10

'Dünyanın en mutluları' açıklandı

Dünya genelinde yaptığı kamuoyu araştırmalarıyla tanınan Ipsos şirketi, Kanadalı 'What Makes You Happy' dergisi için yaptığı araştırmanın sonuçlarını açıkladı. 24 ülkede yapılan ve toplam 18 bin 687 yetişkinin katıldığı araştırma sonuçlarına göre dünya vatandaşlarının yüzde 77'si, yani dörtte üçü hayatlarından 'memnun ve mutlu.' Araştırmaya katılanların yüzde 22'si ise kendisini 'çok mutlu' diye nitelendiriyor.

EN MUTLULAR LATİN AMERİKA'DA
Araştırmaya bakıldığında dünya üzerinde en mutlu insanların Latin Amerika ülkelerinde yaşadığı dikkat çekti. Latin Amerika'da yaşayanların yüzde 32'si hayata olumlu bakarken, Kuzey Amerika'da bu rakam yüzde 27. Kuzey Amerika'yı Asya-Pasifik, Ortadoğu ve Afrika ülkeleri takip ediyor.

Avrupa geneline bakıldığında vatandaşlar arasında mutlu olanların sayısının düşük olduğu gözleniyor. Avrupa'dakilerin sadece yüzde 15'i hayatından çok memnun ve mutlu.

Avrupa'da en mutsuz insanların yaşadığı ülke ise Macaristan.

Sayfa Yükleniyor...