Dünyanın en pahalı 3’üncü düğünü

Tüm dünyanın gözünün ve kulağının çevrildiği düğünün masraflarını Kraliyet ve Middleton ailesi karşıladı. Tutar sır gibi saklanıyor ama tahminler törenin gelmiş geçmiş en pahalı üçüncü düğün olduğuna işaret ediyor.

Haberler - NTV Haber 29.04.2011 - 11:49

Dünyanın en pahalı 3’üncü düğünü

En ince detayın bile atlanmadığı düğünün ne kadara mal olduğu konusunda resmi bir açıklama yapılmıyor ancak masrafların faturasının 34 milyon doları bulduğu tahmin ediliyor.  Bu  sayıyla kraliyet töreni gelmiş geçmiş en pahalı üçünçü düğün olarak tarihe geçecek.


Birincilik ise Prens William'ın anne ve babasının düğünündeydi, Prens charles ve Diana'nın düğünü bugünkü enflasyona uyarlandığında 110 milyon dolara mal olmuştu.

KRİZİ YÜZÜNDEN AZ HARCAMA YAPILDI
Kraliyet ailesi, tahtın ikinci varisi olan William'ın düğünün babasınınki kadar şatafatlı olmaması konusunda özel bir hassasiyet gösterdi. Küresel ekonomik kriz dikkate alınarak fazla abartıya kaçılmadı.

Düğün masraflarının Kraliyet ve Middleton'ın ailesinin kesesinden çıktığı özenle vurgulansa da güvenlik masraflarının faturası vergi verenlerin yani İngiliz halkının omuzlarına yüklenecek. Buna rağmen düğün ülke ekonomisine  2 milyar sterlin gelir de sağlayacak.

KATE’İN OYUNCAK BEBEKLERİ SATILIYOR
Düğün için Londra'ya 1 milyondan fazla turistin akın ettiği tahmin ediliyor.  Londra'daki otellerde düğün günü için ayrılan oda sayısı da 120 bin'i buluyor. Düğün dolasıyla otellerin yanısıra hediyelik eşya satıcılarını da güldürdü. Satışlarda patlama yaşanıyor.

Londra'da  hangi mağazaya gidilirse gidilsin çiftin isim ve fotoğraflarıyla süslenmiş ürünlerle karşılaşmak mümkün. Buckingham Sarayı porselenleri, "Kate barbieleri", pullar, Prens William ve Kate Middleton'ın resimlerinin üzerinde olduğu prezervatiler revaçta.

Uğruna resmi tatil ilan edilen 'Kraliyet Düğünü'nün detayları için tıklayın. Uğruna resmi tatil ilan edilen 'Kraliyet Düğünü'nün detayları için tıklayın.

'Kraliyet Düğünü'ne böyle hazırlanıldı

Sayfa Yükleniyor...