Dünyanın en pahalı evinde 'hoşgeldin partisi'

Hintli milyarder bir milyar dolarlık yeni evine görkemli ve tartışmalı bir partiyle yerleşti.

30.11.2010 - 18:18

Dünyanın en pahalı evinde 'hoşgeldin partisi'

Dünyanın en zenginleri listesinde beşinci sırada yer alan Hintli milyarder Mukesh Ambani kısa süre önce onbinlerce yoksulun yaşam mücadelesi verdiği Mumbai’de 27 katlı bir ev yaptırdı. Geçen ay eşi ve üç çocuğuyla eve taşınan Ambani yaptırdığı ev kadar tartışmalı bir ‘hoşgeldin partisi’ verdi.

Partinin 80 davetlisinden romancı Shobhaa De, evi ''21. yüzyılın Tac Mahal'ı'' olarak niteledi. Evde gördüklerini anlatan romancı De, balo salonunun büyüklüğü ve şatafatını tarif ederken, ''Versay Sarayı, bu salonun fakir akrabası gibi'' dedi. De'nin dikkat çektikleri arasında mermerler, heykeller, sanat eserleri, büyük bir bar ve güzel bir tapınak da yer alıyor.

Bir milyar dolar civarında değer biçilen ev Atlantis diye adlandırılıyor. Hindistan medyası evin bakımı ve günlük işlerinin yürütülebilmesi için en az 600 personelin gerektiğini duyurdu. Mumbai kentinde, gecekondu mahallelerine bakan evin sinema salonu, yüzme havuzları ve helikopter pistinin bulunduğu bildiriliyor.

Evin inşaası, yoksullukla mücadele grupları tarafından oluşturduğu tezat nedeniyle yoğun şekilde eleştirilmişti.18 milyon kişinin yaşadığı kentin nüfusunun yarısı gecekondu semtlerinde bulunuyor.

Forbes dergisi, Ambani'nin servetinin 27 milyar dolar civarında olduğunu tahmin ediyor.Ambani'nin kardeşi Anil'in de 14 katlı kendi evinde bir parti verdiği bildiriliyor. İki kardeşin ilişkileri, babalarının vasiyet bırakmadan ölümü ardından yaşadıkları malvarlığı mücadelesi nedeniyle gergin.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...