Dünyanın 'en rahatsız edici' çocukları

'Ninos Incomodos' (rahatsız edici çocuklar) isimli videoda çocuklar Meksika'daki erozyona uğramış düzeni sıra dışı bir yolla protesto ediyor; kötü adamların yerlerine geçerek...

13.04.2012 - 15:19

Meksika'da internette yayınlanan bir videoda rol alan çocuklar, fidyecileri, yolsuzluğa bulaşmış politikacı ve polisleri, uyuşturucu satıcılarını canlandırıyor. Sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve bazı şirketler tarafından desteklenen bir proje kapsamında çekilen videonun amacı, ülkedeki uyuşturucu kartellerinin ülkede yarattığı kaosun gölgesinde 1 Temmuz'da yapılacak başkanlık seçimleri.

Videonun sonunda kameraya konuşan bir çocuk politikacılara direk bir mesaj yolluyor: Eğer bu izledikleriniz beni bekleyen gelecek ise ben bunu istemiyorum. Kendi çıkarlarınız için çalışmayı bırakın, göstermelik değişikliklerden bıktık!..

SİGARA TİRYAKİSİ ÇOCUK YATAKTAN KALKAR VE...
1970'lerin ünlü şarkısı Una Manana'nın (Bir sabah) fon müziği olduğu dört dakikalık video, bir işadamını canlandıran sigara tiryakisi bir çocuğun uyanması ve kahvaltısı sırasında şiddet olaylarıyla ilgili seyrettiği haberle başlıyor.

Ofisine gitmek için sokağa giden 'işadamı'nı bekleyen ilk tehlike ise gaspçılar oluyor. Yine iki çocuk tarafından canlandıran gaspçılar, cüzdan ve değerli eşyalara el koyduktan sonra önlerine çıkan bir polis arabası ile hayal kırıklığına uğruyor. Ancak yakalandıklarından dolayı değil, polis rüşvet olarak çaldıkları eşyalara el koyduğu için.

Videonun devamında ise, yine çocuklar tarafından canlandırılan rüşvetçi politikacılar, uyuşturucu kaçakçıları ve insan tacirleri görülüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...