Dünyanın en yaşlı çifti

İngiltere'de dünyaevine giren 103 yaşındaki George Kirby ve 91 yaşındaki Doreen Luckie çifti, "dünyanın en yaşlı çifti" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

ntv.com.tr 18.11.2015 - 10:04

en-yaşlı-çift.jpg

George Kirby'nin 103. doğum gününde İngiltere'de evlenen çiftin, evlendikleri gün yaşlarının toplamı 194 yıl ve 280 gündü. Ancak George ve Doreen çifti, rekorun onaylanması için 5 ay beklemek zorunda kaldı.

191 yıl 126 günlük eski rekoru kıran çift, böylece Guinness Rekorlar kitabına girmeye hak kazandı.

İlişkilerine 1988 yılında başlayan çift, büyük çocuklarının baskıları karşısında daha fazla dayanamadıklarını ve ilişkilerini resmiyete dökmeye karar verdiklerini açıkladı.

"DİZ ÇÖKMEDİM ÇÜNKÜ..."

George, eşine geçtiğimiz Sevgililer Günü'nde yaptığı evlilik teklifini de anlattı. Evlilik teklifi yaparken tek dizinin üzerine çökmediğini belirten George, bunu tekrar ayağa kalkamamaktan korktuğu için yapmadığını belirtti. Bayan Kirby ise bu teklif karşısında yüzünün kızarmadığını ama biraz sersemlediğini de itiraf etti. 

103 yaşında sevdiği kadınla dünyaevine giren George, hayatının geride kalanını kesinlikle eşiyle birlikte, huzur içinde geçirmek istediğini söyledi. 

Sayfa Yükleniyor...