İlişkili Haberler

Ece Uslu'nun sosyal medyadaki fotoğraflarına bir sosyal medya kullanıcısı tarafından tehdit ve hakaret içerikli yorumlar yazılmaya başladı.

Uslu, söz konusu sosyal medya kullanıcısını engelledi. Bir müddet sonra Uslu, dizi çekimi için Gaziantep'e gitti. Sevgilisiyle birlikte bir otele yerleşen Uslu, aynı gün kendisini takip eden birini fark etti. Otel merdivenlerinde Uslu'nun önünü kesen genç adam, "Beni tanımadın mı Ece?" dedi. Olay yerinden uzaklaşan Uslu, tekrar tedirginlik yaşamaya başladı. Aynı akşam ise Uslu'nun sevgilisiyle birlikte konakladığı odaya bir demet gül geldi. Ne olduğunu anlamaya çalışan 42 yaşındaki Uslu, güllerin otelde konaklayan Halil Dağ isminde bir kişiden geldiğini öğrendi.

Olayın ardından İstanbul'a dönen Uslu, kendisini takip eden Halil Dağ'ı tekrar evinin önünde görünce polise başvurdu. Uslu'nun şikayeti sonrası kişi hakkında, 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' suçu kapsamında dava açıldı. Üç yıla kadar hapsi istenen hayran için, geçtiğimiz günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. 

"AMACIM KENDİMİ AFFETTİRMEK"

Dağ, ifadesinde Ece Uslu'yla 'Zerda' isimli dizide çalıştıklarını, aralarında duygusal yakınlık olduğunu fakat Uslu'nun kendisini affetmediğini, tek amacının ona gül göndererek özür dilemek ve kendisini affettirmek olduğunu anlattı. Onu son gördüğünde ise evine yakın olduğunu bilmediğini ve selam vermek için Uslu'yu görünce durduğunu savundu. Dava, ileri bir tarihe ertelendi.