Ecevit'in tarihi evi kiralık!

Merhum Başbakan Bülent Ecevit ve eşi Rahşan Ecevit tarafından "manevi oğulları" olarak görülen Recai Birgün, Ecevit’in kendisine bıraktığı evi kiraya veriyor.

Haberler 16.09.2010 - 12:24

Ecevit'in tarihi evi kiralık!

Ecevit çiftinin, uzun yıllar koruma müdürlüğünü yapan ve en yakınlarındaki isim olan İzmir Bağımsız Milletvekili Recai Birgün, Bülent Ecevit’in vasiyeti üzerine kendisine bırakılan evi kiraya veriyor.

Ecevit çiftinin yıllarca oturduğu, Bülent Ecevit’in 2004’te geçirdiği rahatsızlık sonrası, ikilinin giriş katında başka bir eve taşınması üzerine boşaltılan ev; 2005 yılında oturması için çiftin manevi oğulları olan Birgün'e verilmişti. Ecevit'in vefatı ardından ise, vasiyeti üzerine Birgün’ün oldu.

NEDEN KİRAYA VERİYOR?
Milliyet gazetesinin haberine göre; Birgün, şimdi bu evi kiraya vermek istiyor. Sebebini ise şu sözlerle anlatıyor: 

"Daha geniş bir ev satın aldık. Bahçesi de daha geniş. Çocukları düşündük. Bu nedenle böyle bir karar verdik."

VEFASIZLIK MI?
Evin tapusunun kendi üzerine olduğunu belirten Birgün, evin kiraya verilmesinin başta Rahşan Ecevit olmak üzere bazı çevrelerce bir vefasızlık sayılıp sayılmayacağına ise şu açıklamayı getirdi:

"Boş kalması daha kötü olurdu. Böyle bir değerlendirme yapılacağını sanmıyorum. Bu türden bir değerlendirme yapanlar boş bir değerlendirme yapmış olurlar."

ÖNCE CHP, SONRA DSP VE TEKRAR CHP
Birgün, 22 Temmuz 2007 seçimlerinde CHP listelerinden İzmir milletvekili seçildi, daha sonra DSP’ye katıldı ve geçen yıl partisinden istifa etti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığa gelmesinin ardından tekrar CHP’ye geçmek istedi, ancak kabul edilmedi.


Sayfa Yükleniyor...