Ediz Hun NTV'ye konuştu

NTV Haber spikeri Simge Fıstıkoğlu, Yeşilçam'ın en yakışıklı jönlerinden Ediz Hun'la Büyükada'daki evinde samimi bir bayram sohbeti gerçekleştirdi. Usta aktör, sinemanın inceliklerinden, set anılarından, dostluklarından ve özel hayatından tüm ayrıntılarıyla bahsetti.

Haberler 13.09.2016 - 00:56

Ediz Hun NTV'ye konuştu

1966'da sadece 22 yaşındayken rol aldığı "Genç Kızlar" filminde çok heyecanlandığını, oyunculuğunu beğenmediğini itiraf eden Ediz Hun, aynı filmde rol alan Türkan Şoray'dan büyük destek gördüğünü söyledi.

Verilen her görevi layıkıyla yerine getirmenin ve onaylanmanın kendisi için çok önemli olduğunu ifade eden Ediz Hun "İlk filmimden bu yana heyecanım hiç azalmadı" dedi.

"SAYGILI, DİSİPLİNLİ VE SABIRLI OLMAYAN İNSAN SİNEMADA TUTUNAMAZ"

Yeşilçam döneminde film çekmenin zorluklarından bahseden Ediz Hun, kendi jenerasyonundan önceki dönemde Muhsin Ertuğrul, Kenan Pars, Cahide Sonku, Hulusi Kentmen, Orhan Günşiray gibi sanatçıların katkısıyla Türk sinemasının bugünlere geldiğini vurguladı.

"HAREKET ETMEK ÇOK ÖNEMLİ"

Büyükada'ya 1970'te yerleşen Ediz Hun, sağlıklı kalmanın sırlarını da verdi. Hergün mutlaka balık yağı kullanan ve ekmek yemeyen sanatçı yüzmeyi de ihmal etmediğini açıkladı. Zinde kalmanın en önemli şartının hareket etmek olduğunu söyleyen sanatçı "Televizyonun başında saatler geçirmem, mutlaka meşgul olacak bir şeyler bulurum" dedi

Sayfa Yükleniyor...