İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Star TV'de yayınlanan ve ikinci sezonunda da reyting rekorları kıran “İstanbullu Gelin” dizisinin sürpriz ikilisi Neslihan Yeldan ve Fatih Koyunoğlu Milleyet'ten Gizem Coşkunarda'ya konuştu. İşte iki oyuncunun ekranın sürpriz hakkındaki açıklamalarından satırbaşları: 

Dizinin ilk sezonunda karşılıklı sahneniz hiç yoktu. İkinci sezonda ise muhteşem bir ikili var karşımızda...

Neslihan Yeldan: Zannediyorum senaristlerin Fatih’le benim komediye olan yatkınlığımızı bilmeleri ve bunun üzerinden yürüyüp bir ilişki hazırlamaları oldu. Bir de ben “Bu kadın aşık olsun” diye çok konuşuyordum. Senem bir sezon boyunca çok bakımsız bir kadın olarak gezdi ortalarda. Senaristlere, yönetmenlere “Bu kadın bir aşık olsun da kendine gelsin” diyordum.

Fatih Koyunoğlu: Tatilin sonlarına doğru yeni sezonun senaryosu mailimize düştü. Geçen sezon 16 bölüm boyunca oynamadığım sahne ve etmediğim laf kadarını bir bölümde görünce şaşırdım. Ben de şoke oldum, beklemiyordum. Çıkan sonuçtan tabii ki çok mutluyum.

Her bölüm adeta sinema filmi gibi sahne çekimleriyle ve şahane Oyunculuklarla karşımıza çıkıyor.

Fatih K: Yönetmenlerimiz, senaristlerimiz, kamera ekibimiz, kimse vasatla yetinmiyor. Tutmuş bir şeyin arkasına sığınılmıyor. Diğer çalıştığım setlere haksızlık etmek istemem ama hayatımda ilk defa bir dizide oyunculuk hadisesine bu kadar kıymet verilmesiyle karşılaşıyorum. Ben de yapı itibarıyla “olduğu kadar”cı değilim. Eve gittiğim zaman “şöyle mi yapsaydım” diye yer bitiririm kendimi. Neslihan da öyle olduğundan Senem ve Akif ikilisi için sürekli konuşuyoruz. Bunlar her sette yakalanan bir şey değil.

Sosyal medyada yorumlar nasıl?

Neslihan Y: Sosyal medyada aktifim ve ikimiz için dizi yayınlanırken binlerce mesaj alıyorum. “Geride büyük bir dram var, siz bizim yüzümüzü güldürüyorsunuz” diyorlar.

Aynen öyle oluyor. Bir anda ağlarken sahne Akif’le Senem’e dönüyor ve gülmeye başlıyoruz...

Fatih K: Aslında bu riskli bir şey. Başka diziden bir parçayı araya almış gibi de olabilirdi. Çekene de yazana da ayrı bir sorumluluk yüklüyor. Ana hikayede akan dramın samimiyetinde komedinin dozunu tutturmak gerekiyor ama hep birlikte bunu başarıyoruz.

Nasıl devam edecek, Akif’le Senem’in ilişkisi, aşkı bulacaklar mı?

Neslihan Y: Farklı karakterlerden ve çevrelerden Akif’le Senem. Bu ilişki olmaz gibi duruyordu ama bir şekilde aralarındaki çekime karşı koyamadılar. Senaristlerin bize sürprizi oldu, bunu nasıl devam ettireceklerini biz de bilmiyoruz. Seyirci sevdiğine göre köpürerek gideceğini düşünüyorum ve bir oyuncu olarak ben de öyle olmasını tercih ediyorum. Umarım çoluk çocuğa karışırlar da aralarındaki komik ilişkiyi hayatın her safhasında görebiliriz.

Esmarator’dan onay çıkmaz, asla.

Fatih K: Ne kadar daha gizli tutarlar bilmiyorum ama skandal olur bence. Faruk’a, Süreyya’ya ve Esma’ya karşı...

Neslihan Y: Esma’yı ben hiç takmıyorum. Süreyya destekler bence.

Fatih K: Ben bu durumda Faruk’la ne olmuş oluyorum. Faruk’un eniştesi olmuş oluyorum, bildiğiniz skandal.

Akif’in duygularını kestiremiyoruz.

Fatih K: Akif şu ana kadar çekim gücüne karşı koyamıyordu ama kendiyle de savaşıyordu. Ama artık “Haksızlık mı yapıyorum ayıp mı ediyorum” derken “Bir dakika ya ben neden bunları düşünüyorum” demeye başlıyor. Senem’e karşı olan hiç düşünmediği hisleriyle yüzleşmeye başlıyor. Sonrasını gerçekten ben de bilmiyorum.