NTV

Elçin Sangu'nun ‘haksız fesih’ davası görüldü (100 bin dolar tazminat)

Yaşam

Menajer Başay Okay’ın, oyuncu Elçin Sangu’yu ‘vefasızlıkla’ suçlayıp 100 bin dolar tazminat istediği ‘haksız fesih’ davası görüldü.

Başay Okay'ın 'Ona bir abla şefkatiyle yaklaştım ve başrol oyuncusu yaptım. Ancak o vefasız davrandı. Haksız yere sözleşmeyi feshetti' diyerek açtığı 100 bin dolarlık tazminat davasında tanıklar dinlendi.

NE OLMUŞTU?

İddiaya göre Okay, Sangu'nun tüm iş sözleşmelerine de kefil oldu. Okay'ın girişimleriyle Elçin Sangu, sonunda Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Aşk Kaç Beden Giyer, Kiralık Aşk, Karadayı, Kurt Seyit ve Şura dizileri ile bir içecek reklamında oynadı.

Daha sonra 31 yaşındaki Sangu, Okay'ın onayını almadan sözleşmeyi feshettiği ve başka bir ajansla çalışmaya başladığı öne sürüldü. Okay da bunun üzerine 100 bin dolarlık (Yaklaşık 375 bin TL) cezai şart bedeli istemiyle dava açtı.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde geçen hafta görülen davanın duruşmasına Sangu ve Okay da katıldı. Duruşmada 10 tanık dinlendi. Cast Direktörü Gülden Avşaroğlu, "Sözleşme karşılıklı anlaşmaya bağlıdır. Oyuncular saçının telinden oyunculuğa kadar yetiştirilir. Ancak ünlü olunca menajer değiştiriyorlar. Sözleşme şartlarına uymak zorundalar. Okay, davalıya aşırı emek sarf etmiştir" dedi.

Mahkeme tanıkların tamamının dinlenmesini davayı için ertelendi.

ETİKETLER